هدر موبایل
1397/01/12 09:15:58
سرویس اجتماعی
رضایی:

کاهش آلودگی هوا درسال 96 در حد شعار باقی ماند/افزایش آلودگی هوا با جولان صنایع آلاینده

ناب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه اقدامات درسال ۹۶ با هدف خروج صنایع آلاینده از تهران درحد شعار باقی ماند، گفت: کاهش آلودگی هوا درتهران به عوامل مختلفی از جمله جلوگیری از فعالیت صنایع آلاینده بستگی دارد.
کاهش آلودگی هوا درسال 96 در حد شعار باقی ماند/افزایش آلودگی هوا با جولان صنایع آلاینده ناب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه اقدامات درسال 96 با هدف خروج صنایع آلاینده از تهران درحد شعار باقی ماند، گفت: کاهش آلودگی هوا درتهران به عوامل مختلفی از جمله جلوگیری از فعالیت صنایع آلاینده بستگی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801105453743277.jpg کاهش,آلودگی,هوا,درسال,96,در,حد,شعار,باقی,ماند/افزایش,آلودگی,هوا,با,جولان,صنایع,آلاینده Icana

مسعود رضایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه تاکنون اقدام موثر و قابل توجهی در انتقال صنایع آلاینده به خارج از تهران صورت نگرفته است، گفت: قطعا هیچ دلیل و بهانه ای برای عدم خروج صنایع آلاینده از تهران پذیرفتنی نیست، زیرا کاهش آلودگی هوا در تهران به عواملی مختلفی بستگی دارد که یکی از این عوامل جلوگیری از فعالیت صنایع و کارخانه های آلاینده در پایتخت است.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه برای کاهش آلودگی هوا در کنار مسائلی همچون توسعه حمل و نقل ریلی و جلوگیری از تردد وسایل نقلیه فرسوده موتوری باید به انتقال صنایع آلاینده نیز توجه کرد، افزود: آلودگی هوا به عنوان یکی از معضلات و مشکلات کلان شهرهای کشور ازجمله پایتخت طی سالیان گذشته بارها مطرح شده است.

وی با بیان اینکه معادن شن و ماسه در جنوب پایتخت متاسفانه در مقاطع مختلف آلودگی بسیاری برای تهران به وجود آوردند، تصریح کرد: بارها سازمان محیط زیست، فرمانداری و استانداری نسبت به توقف فعالیت و خروج صنایع آلاینده از تهران هشداردادند، اما اقدامی در راستای اجرای این قانون صورت نگرفته است، متاسفانه مسئولان در ادوار مختلف تنها به شعار در این خصوص پرداختند.

این نماینده مردم درمجلس دهم شورای اسلامی، با اشاره به اینکه با شعار هیچ گاه نمی توان قوانین در حوزه های مختلف را اجرایی کرد، گفت: صنایع در تهران در طی سالیان بسیار فعالیت کرده و هزینه های هنگفتی برای کشور به وجود آوردند، بنابراین جا به جایی آنها دارای هزینه های بسیار است که باید برای آن اعتبارات لازم تامین شود؛ بنابراین بدون تامین اعتبار نمی توان تنها به طرح مسائل پرداخت.

رضایی با تاکید براینکه هیچ صنعت آلاینده ای مجوز فعالیت در پایتخت را ندارد و نمی توان سلامتی مردم را به منفعت برخی گره زد، افزود: همه دستگاه ها ازجمله قوای 3 گانه باید درخصوص علل عدم انتقال صنایع آلاینده درتهران وارد عمل شوند، ضمن اینکه درصورت نیاز به حمایت، هر3 قوه باید اقدامات کارشناسی خود را درجهت تامین اعتبار واجرایی شدن قانون صورت دهند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: البته فهرست دستگاه ها و صنایع آلاینده باید مشخص شده و اگر بخشی ازاین صنایع در اختیار بخش خصوصی قرار دارد، باید با حمایت از این بخش به خروج صنایع آلاینده کمک کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet