هدر موبایل
1396/12/21 12:32:13
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فلاحت پیشه:

انگلستان تبدیل به محل آمد فرقه‌ها و گروه‌های افراطی شده است /دستگاه دیپلماسی کشور قاطعانه پیگیری کند

برای فریب افکار عمومی جهانیان امروز انگلستان تبدیل به محل آمد فرقه‌ها و گروه‌های افراطی شده است و گروه‌هایی که نقش معارض را برای برخی کشورها ایفا می‌کنند، امروزه با مجوز‌های خاصی در کشور انگلیس حضور دارند.
انگلستان تبدیل به محل آمد فرقه‌ها و گروه‌های افراطی شده است /دستگاه دیپلماسی کشور قاطعانه پیگیری کند برای فریب افکار عمومی جهانیان امروز انگلستان تبدیل به محل آمد فرقه‌ها و گروه‌های افراطی شده است و گروه‌هایی که نقش معارض را برای برخی کشورها ایفا می‌کنند، امروزه با مجوز‌های خاصی در کشور انگلیس حضور دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101956336658.jpg انگلستان,تبدیل,به,محل,آمد,فرقه‌ها,و,گروه‌های,افراطی,شده,است,/دستگاه,دیپلماسی,کشور,قاطعانه,پیگیری,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ حشمت‌اله فلاحت‌پیشه - نماینده مجلس دهم نوشت:


براساس کنوانسیون ژنو دولت انگلستان مسئول حفاظت از سفارت ایران در لندن است. متاسفانه شاهد هستیم تعرض به سفارت ایران در لندن و اهانت به پرچم مقدس جمهوری اسلامی در برابر دیدگان پلیس انگلستان صورت گرفت. انگلیسی‌ها همواره در چنین وقایعی بهره‌برداری خود را در حوزه دیپلماسی عمومی برده‌اند و بدون شک اگر در این اتفاق عمدی در کار نبود، کسی نمی‌‌توانست دست به چنین اقدامی بزند.

مساله اصلی این است که در حادثه حمله عناصر فرقه شیرازی به سفارت ایران در لندن، به پرچم ملی یک کشور اهانت شده و بر اساس قوانین بین‌المللی و کنوانسیون ژنو، دولت انگلستان باید در این خصوص پاسخگو باشد. وقتی از شئونات دیپلماتیک سخن گفته می‌شود، این شئونات به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش اول آسیب و ضرر مادی که به سفارت ایران وارد شده و بخش دوم آسیبی است که به شأن دیپلماتیک ایران وارد شده است. انگلیسی‌ها در مورد خسارتی که به سفارتشان در تهران وارد شد تا مرحله دریافت غرامت نیز پیش رفتند اکنون خود باید دراین خصوص پاسخگو باشند و غرامت پرداخت کنند.

اعتقاد براین است که برخورد مناسبی از طرف جمهوری اسلامی ایران پیرامون این موضوع صورت نگرفته و دستگاه دیپلماسی ایران باید برخورد جدی‌تری در قبال این موضوع از خود نشان دهد. باید براساس عرف دیپلماتیک سفیر انگلستان فراخوانده و مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی به انگلستان اعلام می‌شد و همچنین آقای حمید بعیدی‌نژاد به عنوان سفیر ایران در لندن باید جهت ارائه توضیحات به ایران بیاید و به طور کلی طی یک سلسله اقدامات حساب‌شده دستگاه دیپلماسی کشور باید نشان دهد که به سادگی از این موضوع عبور نمی‌کند.

از طرف دیگر انگلیسی‌ها بسیار علاقه‌مند هستند در کانون توجهات قرار گیرند و برای فریب افکار عمومی جهانیان امروز انگلستان تبدیل به محل آمد فرقه‌ها و گروه‌های افراطی شده است و گروه‌هایی که نقش معارض را برای برخی کشورها ایفا می‌کنند، امروزه با مجوز‌های خاصی در کشور انگلیس حضور دارند. جمهوری اسلامی مفتخر است که سیاست ضد ‌تفرقه را پیگیری می‌کرده و همواره بر تقریب مذاهب تاکید داشته است اما در مقابل می‌بینیم که سیاست انگلستان در طول تاریخ سیاستی تفرقه‌افکنانه بوده و از جریان‌های افراطی به طور مستقیم و غیرمستقیم حمایت کرده است.

مهاجمان به سفارت ایران عناصر یک جریان افراطی ساکن در انگلستان بودند که بر طبل تفرقه می‌کوبد. این جریان مخالف وحدت بین شیعه و اهل سنت است و در طول چند سال اخیر در کشور انگلستان رشد کرده و با راه‌اندازی شبکه‌های ماهواره‌ای و توهین به اهل سنت و بزرگان اهل سنت تلاش کرده‌اند تا یک فرقه افراطی را راه‌اندازی و مدیریت نماید و در نهایت از این طریق آتش خشونت‌های مذهبی را در منطقه شعله‌ور نگه دارد. از این رو باید برای جلوگیری از تکرار چنین وقایعی دستگاه دیپلماسی کشور قاطعانه پیگیر این موضوع باشد و از حقوق دیپلماتیک ایران دفاع کند و نسبت به حمایت دولت انگستان به حمایت از گروه‌های افراطی در این کشور، اعتراض خود را اعلام کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet