هدر موبایل
1396/12/23 08:26:18
سرویس فرهنگی
لاهوتی مطرح کرد:

اقتصاد مریض حاکم در آموزش و پرورش/ طرح مجلس برای جبران کمبود بودجه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از طرحی برای جبران کمبود بودجه در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: به دلیل اقتصاد بیمار این حوزه، وزرا هیچ‌گاه عملکرد درخشانی نداشتند.
اقتصاد مریض حاکم در آموزش و پرورش/ طرح مجلس برای جبران کمبود بودجه عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از طرحی برای جبران کمبود بودجه در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: به دلیل اقتصاد بیمار این حوزه، وزرا هیچ‌گاه عملکرد درخشانی نداشتند. https://cdn.icana.ir/d/019/59598.jpg اقتصاد,مریض,حاکم,در,آموزش,و,پرورش/,طرح,مجلس,برای,جبران,کمبود,بودجه Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح تنظیم مقررات اداری و مالی وزارت آموزش و پرورش، عنوان کرد: این طرح پیش از در دستور کار کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس قرار داشت که با توجه به اینکه زمان بررسی آن گذشت، این طرح در دستور کار صحن علنی مطرح شده تا ساماندهی دقیقی در خصوص مقررات مالی آموزش و پرورش انجام گیرد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: متأسفانه حوزه آموزش و پرورش هر ساله با بحران بودجه‌ای مواجه بوده لذا لازم است تحولی مهم در حوزه آموزش و پرورش صورت گیرد.

وی با بیان اینکه این طرح می‌کوشد کمبود بودجه آموزش و پرورش را به انحای مختلف جبران کند، ادامه داد: اختصاص درصدی از محل شرکت‌های دولتی به آموزش و پرورش، فروش اموال و املاک بلااستفاده دولتی و اقداماتی از این دست در دستور کار طرح مذکور قرار دارد.

لاهوتی بزرگترین معضل آموزش و پرورش را اقتصاد این حوزه خواند و گفت: متأسفانه تمام بودجه آموزش و پرورش صرف امور جاری و پرداخت حقوق و مزایا می‌شود و این مسئله موجب می‌شود بودجه‌ای برای سایر امور و کیفی‌سازی مسئله آموزش در مدارس باقی نماند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ملاقات خود با وزیر آموزش و پرورش، تصریح کرد: در نشست با وزیر هم به این مسئله اشاره کردم که وزرای آموزش و پرورش همواره وزرای قَدَری در دولت بودند ولی به دلیل همین اقتصاد مریض حاکم در آموزش و پرورش نتوانسته‌اند کارنامه درخشانی از خود بر جای بگذارند و به امور تحولی و کیفی‌سازی آموزش در مدارس بپردازند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet