هدر موبایل
1397/01/13 16:27:19
سرویس فرهنگی
میرزاده:

سیستم آموزش و پرورش نیاز مبرم به تحول بنیادین دارد/ نظام آموزشی ایران در هیچ جای دنیا استفاده نمی‌شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مدل آموزشی مورد استفاده در کشور را مدلی منسوخ دانست که فاصله زیادی از واقعیت و نیاز جامعه دارد.
سیستم آموزش و پرورش نیاز مبرم به تحول بنیادین دارد/ نظام آموزشی ایران در هیچ جای دنیا استفاده نمی‌شود سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مدل آموزشی مورد استفاده در کشور را مدلی منسوخ دانست که فاصله زیادی از واقعیت و نیاز جامعه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801108743668003.jpg سیستم,آموزش,و,پرورش,نیاز,مبرم,به,تحول,بنیادین,دارد/,نظام,آموزشی,ایران,در,هیچ,جای,دنیا,استفاده,نمی‌شود Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ناکارآمدی سیستم آموزشی کشور به ویژه در مدارس، عنوان کرد: در گزارشی که از سوی نمایندگان مجلس در سفر به کشورهای مختلف در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه شد، این مسئله نمود داشت که سیستم آموزشی که امروز در کشورمان مورد استفاده قرار می‌گیرد در هیچ کجای دنیا مورد استفاده نیست.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیازسنجی بازار کار با جذب دانشجو موضوعی است که در همه جای دنیا مورد تأکید است، افزود: تعداد بالای دانشجو بدون نیازسنجی بازار یکی از موارد اشتباهی است که در کشور ما نسبت به آن توجهی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: به طور معمول در کشورهای خارجی دانشجو از طریق فعالیت روی پروژه پایانی تحصیل خود، به صورت خودکار با بازار کار آشنا و پس از اخذ مدرک تحصیلی خود جذب بازار می‌شود که عمده این بازار کار نیز دولتی نبوده و در اختیار بخش خصوصی است که متأسفانه خلل نبود ارتباط بین تحصیل و کار به شدت در کشور مشهود است.

میرازده ادامه داد: متأسفانه در کشور ما اولویت اصلی آموزش و پرورش و آموزش عالی نیست در حالیکه در کشورهای پیشرفته دنیا سیسستم آموزشی اولا یکپارچه بوده(ادغام آموزش و پرورش و آموزش عالی) و دوماً این سیستم در اولویت قرار دارد.

بر اساس گفته سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس سیستم آموزش و پرورش کشور نیاز مبرم به تحول بنیادین دارد تا این سیستم بیگانه از جامعه عمل نکند و دانش‌آموز و دانشجو نیز از حضور در مدرسه و دانشگاه احساس رضایتمندی داشته باشند نه اینکه استرس ناشی از حضور در محیط‌های آموزشی به آن‌ها صدمه وارد کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet