هدر موبایل
1396/12/25 14:40:55
سرویس اقتصادی
حسینی:

تکلیف اراضی دهه 60 در دستان مجمع تشخیص مصلحت نظام/ مجمع شنبه اظهار نظر می کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان داشت که تکلیف اراضی دهه ۶۰ را مجمع تشخیص مصلحت نظام مشخص می کند.
تکلیف اراضی دهه 60 در دستان مجمع تشخیص مصلحت نظام/ مجمع شنبه اظهار نظر می کند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان داشت که تکلیف اراضی دهه 60 را مجمع تشخیص مصلحت نظام مشخص می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712106404517611.jpg تکلیف,اراضی,دهه,60,در,دستان,مجمع,تشخیص,مصلحت,نظام/,مجمع,شنبه,اظهار,نظر,می,کند Icana

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تعیین تکلیف اراضی دهه 60 در بودجه سال 97 اظهار داشت: در بودجه سال 97 آمده بود اراضی واگذار شده در دهه 60 که در هدف تعیین شده استفاده نشده بازپسگیری شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این تبصره بودجه سال 97 با ایراد شواری نگهبان مواجه شده است، توضیح داد: شورای نگهبان بااستناد به اصل 57 قانون اساسی به این تبصره ایراد گرفت، بحث این شورا این است که بودجه سنواتی سند مالی یکساله برای دولت است بنابراین باید درآمد و هزینه آن قابل پیش بینی باشد اما تبصره اراضی دهه 60 چنین نیست.

نماینده مردم تفرش در مجلسد هم شورای اسلامی ادامه داد: شورای نگهبان تاکید دارد که بازپسگیری اراضی دهه 60 نیاز به قانون دائمی دارد و نمی توان آن را در قانون بودجه یک ساله گنجاند.

وی گفت: دوستان نمایندگان بار نخستی که شورای نگهبان ایراد گرفت، تصور کردند با ایجاد ردیفی برای درآمد بازپسگیری اراضی دهه 60 ایراد برطرف می شود اما شورای نگهبان بر نظر خود اصرار دارد و همان ایراد قبلی را پابرجا می داند.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، دلیل اصرار مجلس بر مصوبه بازپسگیری اراضی را توضیح داد و بیان داشت: نمایندگان با توجه به شرایط اقتصادی کشور تلاش دارند منابعی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان ایجاد کنند به همین دلیل بر تبصره بازپسگیری اراضی دهه 60 اصرار دارند.

این نماینده مجلس ادامه داد: بنابراین تبصره مذکور برای بررسی بیشتر به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شده است و روز شنبه نظر خود را اعلام می کنند، اگر با تبصره موافق باشند سال آینده اجرایی می شود و اگر اعلام مخالفت شود موضوع از سند بودجه سال 97 حذف خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: البته می توانستیم موضوع اراضی دهه 60 را با اصلاحیه ای در قانون دائمی احکام بودجه بیاوریم اما نمایندگان در نظر دارند که موضوع را در بودجه سنواتی دنبا ل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet