ایام محرم 1398
1397/01/01 12:05:50
سرویس فرهنگی
وقف چی مطرح کرد:

غفلت وزارت صنعت از اجرایی کردن قانون حمایت از هنرمندان صنایع دستی/ فروش بیشتر صنایع دستی در پی افزایش تبلیغات

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با بیان اینکه تبلیغات در فروش صنایع دستی موثر است، گفت: وزارت صنعت از اجرای قانون حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی غافل شده‌ است.
غفلت وزارت صنعت از اجرایی کردن قانون حمایت از هنرمندان صنایع دستی/ فروش بیشتر صنایع دستی در پی افزایش تبلیغات رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با بیان اینکه تبلیغات در فروش صنایع دستی موثر است، گفت: وزارت صنعت از اجرای قانون حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی غافل شده‌ است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106045777426.jpg غفلت,وزارت,صنعت,از,اجرایی,کردن,قانون,حمایت,از,هنرمندان,صنایع,دستی/,فروش,بیشتر,صنایع,دستی,در,پی,افزایش,تبلیغات Icana

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تبلیغات در افزایش فروش صنایع دستی بسیار موثر است، گفت: در قانون حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی، صدا و سیما موظف است تا با تبلیغات صنایع دستی مردم را با این هنر ملی بیشتر از پیش پیوند دهد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس این قانون، صدا و سیما موظف است برنامه‌های متعددی را در حوزه فرش و صنایع دستی تولید کند تا مردم از این راه درخصوص صنایع دستی موجود در کشور اطلاع‌ دقیق و درستی به دست آورند.

وی بیان کرد: از طرف دیگر در این قانون دولت موظف است مجموعه‌های تاریخی شناخته شده کل کشور را به تولیدکنندگان صنایع دستی بخش خصوصی واگذار کند تا این افراد بتوانند تولیدات خود را در این مکان‌ها که در طول روز بازدیدکنندگان بسیاری دارد، عرضه کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌ آثار تاریخی کشور برای کمک به صنایع دستی بهره برد، اظهار کرد: در صورتی که صنایع دستی در مجموعه‌های تاریخی عرضه شوند مردم به اصل و باکیفیت بودن این آثار راحت‌تر اطمینان می‌کنند.

وقف‌چی با بیان اینکه عوامل اجرایی به ویژه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت صنعت، معدن و تجارت از اجرای این قانون غافل شده‌اند، ادامه داد: با توجه به اینکه متولی امور مربوط به فرش وزارت صنعت و تجارت است باید در اجرایی شدن این قانون تکلیف خود را انجام دهند که متاسفانه در این زمینه ضعیف عمل کرده است.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قانون حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی برای هر سازمان و وزراتخانه وظیفه‌ای در نظر گرفته شده است تا از صنایع دستی کشور حمایت شود، خاطرنشان کرد: بیمه، صادرات، نحوه ارائه محصولات صنایع دستی و... موضوعاتی است که در این قانون به آن توجه شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet