آغاز هفته وحدت
1397/01/03 17:17:00
سرویس فرهنگی
مقصودی:

معاونت برون‌مرزی در سازمان نوسازی آموزش و پرورش تشکیل شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی معتقد است آموزش و پرورش باید با ایجاد معاونت برون‌مرزی در سازمان نوسازی، ظرفیت خیرین خارج از کشور را برای نوسازی مدارس به کار گیرد.
معاونت برون‌مرزی در سازمان نوسازی آموزش و پرورش تشکیل شود عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی معتقد است آموزش و پرورش باید با ایجاد معاونت برون‌مرزی در سازمان نوسازی، ظرفیت خیرین خارج از کشور را برای نوسازی مدارس به کار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100145494769.jpg معاونت,برون‌مرزی,در,سازمان,نوسازی,آموزش,و,پرورش,تشکیل,شود Icana

حسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مشکلات آموزش و پرورش، گفت: تا زمانی که تمام سازمان‌ها و بخش‌ها به دانش‌آموز، معلم و مدرسه به عنوان سه رکن اصلی توسعه توجه نکنند، مشکلات موجود در آموزش و پرورش حل نمی‌شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر به آموزش و پرورش به عنوان سیستم پایه و دروازه توسعه نگاه شود، تمام مشکلات موجود در این وزارتخانه حل می‌گردد، در این صورت امکانات و تجهیزات لازم مدارس تامین می‌شود؛ اگر کشور مایل است در مسیر توسعه قرار گیرد، آموزش و پرورش دروازه این توسعه است و تمام مدیران باید این موضوع را مدنظر قرار دهند.

مقصودی با اشاره به لزوم نوسازی مدارس به عنوان یکی از مشکلات اساسی آموزش و پرورش، بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی آموزش و پرورش مدارس فرسوده است؛ بسیاری از مدارس کشور با توجه به زلزله‌خیز بودن ایران به مقاوم‌سازی و نوسازی نیازمندند؛ در حالی که متاسفانه علاوه بر مدارس فرسوده هنوز در بسیاری از استان‌ها مدارس کپری، چادری و... وجود دارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اقدامات خیران مدرسه‌ساز در زمینه نوسازی مدارس قابل تقدیر است؛ بنیاد برکت با ساخت یک هزار مدرسه اقدام شایسته‌ای برای جامعه و مردم انجام داده است؛ ضمن آنکه خیرین ایرانی که در کشورهای اروپایی زندگی می‌کنند، کمک بزرگی به جامعه برای نوسازی مدارس انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش باید با ایجاد معاونت برون‌مرزی در سازمان نوسازی ظرفیت خیرین خارج از کشور را برای نوسازی مدارس به کار گیرد؛ امروزه مشکلات اقتصادی باعث شده تعداد خیرین مدرسه‌ساز در کشور کاهش یابد اما ایرانیان بسیاری هستند که در خارج از مرزها مایلند در زادگاه خود مدرسه بسازند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: دولت بهتر است برای خیرین اهرم‌های تشویقی مانند معافیت مالیاتی، ارتقاء جایگاه اجتماعی و... در نظر گیرد تا این افراد انگیزه بهتری برای حمایت از مدارس داشته باشند./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet