خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1396/12/27 08:20:00
سرویس اقتصادی
/تنظیم بازار شب عید/

سبحانی فر: پیوند نزدیک محصولات کشاورزی با ایام نوروز/دولت تنظیم بازار را در حد شعار باقی نگذارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، بر تنظیم بازار شب عید و نظارت بر بازار آن تاکید کرد.
سبحانی فر: پیوند نزدیک محصولات کشاورزی با ایام نوروز/دولت تنظیم بازار را در حد شعار باقی نگذارد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، بر تنظیم بازار شب عید و نظارت بر بازار آن تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802103355516067.jpg سبحانی,فر:,پیوند,نزدیک,محصولات,کشاورزی,با,ایام,نوروز/دولت,تنظیم,بازار,را,در,حد,شعار,باقی,نگذارد Icana

رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت ثبات بازار میوه برای شب عید، گفت: هیچ کمبودی برای میوه شب عید وجود ندارد و هر نوع افزایش قیمتی در این حوزه نتیجه اوج‌گیری فعالیت واسطه‌ها و دلالان است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ذخیره‌سازی میوه شب عید به خوبی صورت گرفته است، تصریح کرد: دولت باید با در نظر گرفتن قیمتی مناسب جهت خرید محصولات کشاورزان علاوه بر ایجاد انگیزه برای تولید در آن‌ها به ثبات قیمت‌ها در بازار مصرف نیز کمک کند.

در ایام شب عید بازار مصرف بیش از هر چیزی دستخوش بی‌نظارتی و ضعف آن می شود

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در ایام شب عید بازار مصرف بیش از هر چیزی دستخوش بی‌نظارتی و ضعف آن می شود که اجازه جولان دلالان برای قیمت‌گذاری‌ها را فراهم می کند که با نظارت دقیق و اصولی باید مانع فعالیت هر سوءاستفاده گری از این بازار شد.

وی با بیان اینکه محصولات کشاورزی پیوند نزدیکی با ایام نوروز دارند و از جمله مهم‌ترین کالاهای مورد نیاز مردم در این ایام هستند، یادآور شد:دولت باید بازار را در شب عید با نظارت‌های نامحسوس خود به گونه‌ای تنظیم کند که راه‌های نفوذ سوء‌استفاده‌ کنندگان گرفته شود.

دولت با ایجاد فروشگاه‌های موقت برای تنظیم بازار به صورت عملی اقدام کند

وی با اشاره به اهمیت اقدام دولت در راستای تنظیم بازار شب عید، جلوگیری از تشکیل بازار سیاه و همچنین ممانعت از گرانفروشی در این ایام، افزود: مسئولان نیز باید تمام تلاش خود را برای نظارت بیشتر بر فروشندگان کالاهای مورد نیاز مردم تشدید کنند تا همه این اطمینان را داشته باشند که به هر فروشگاه یا مرکز خریدی مراجعه می‌کنند، قبلا نظارتی بر روی آن ها صورت گرفته و قیمت و جنس عرضه شده بر اساس استانداردهای تعریف شده و با نظارت دولت بوده است. 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت نباید صرفا به دنبال این باشد که تنظیم بازار شب عید و نظارت بر فروش کالا و ارائه خدمات را در حد شعار مطرح کند، بلکه باید از طریق اقدامات جانبی همانند ایجاد فروشگاه‌های موقت مخصوصا در روزهای پایانی بتواند برای تنظیم بازار به صورت عملی اقدام کند./

پایان پیام

خبرنگار: شادی مکی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet