هدر موبایل
1396/12/25 18:20:14
سرویس سیاسی
سلیمی:

رفتار یک‌بام و دو‌هوا اروپایی‌ها نسبت به نقض برجام آمریکا/اروپا تحت تاثیر فشارهای سیاسی ترامپ است

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اعتقاد دارد کشورهای اروپایی در مواجه با اجرای برجام و اقدامات آمریکایی ها به صورت یک بام و دو هوا رفتار می کنند.
رفتار یک‌بام و دو‌هوا اروپایی‌ها نسبت به نقض برجام آمریکا/اروپا تحت تاثیر فشارهای سیاسی ترامپ است سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اعتقاد دارد کشورهای اروپایی در مواجه با اجرای برجام و اقدامات آمریکایی ها به صورت یک بام و دو هوا رفتار می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103525596454.jpg رفتار,یک‌بام,و,دو‌هوا,اروپایی‌ها,نسبت,به,نقض,برجام,آمریکا/اروپا,تحت,تاثیر,فشارهای,سیاسی,ترامپ,است Icana

گروه سیاسی خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد یافتیان؛ اصغر سلیمی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به برگزاری یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، گفت: برنامه جامع اقدام مشترک توافقنامه بین المللی است در حالی که بعد از روی کار آمدن ترامپ، ایالات متحده بدون توجه به این موضوع تلاش کرده آن را خدشه دار کند و حتی در صدد خروج از آن است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه متاسفانه نقض عهدهای بسیاری از سوی آمریکا خصوصا بعد از روی کار آمدن دولت جدید این کشور نسبت به برجام صورت گرفته است، اظهار کرد: این مهم در حالی رخ داده که کشورهای 1+5 تعهد به اجرای این توافقنامه دارند و باید به آن پایبند باشند.

وی با اشاره به اینکه منافع ترامپ و اروپایی ها به همدیگر نزدیک است، ادامه داد:  اروپایی ها باید بدانند که عواقب نقض عهد و خروج از برجام بر عهده آمریکا و کشورهایشان خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم  با بیان اینکه اروپایی ها در ظاهر مخالفت هایی با خروج آمریکا از برجام می کنند اما در نهایت بدون نظر آمریکا مستقل تصمیم نمی گیرند، تصریح کرد: به عبارتی در دیدار با مسئولان کشورمان نسبت به بدعهدی ایالات متحده اظهارنظر می کنند اما وقتی آمریکا به آنها فشار سیاسی وارد می کند، مواضع دیگری را اتخاذ می کنند و شفاف حرف نمی زنند.

سلیمی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به تهدیدات ترامپ و مسئولان این کشور نگران نیست و امروزه نیز تمام دنیا نگاهش به نقض عهدکنندگان در برجام معطوف است.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه کشورهای اروپایی در مواجه با اجرای برجام و اقدامات آمریکایی ها به طور یک بام و دو هوا رفتار می کنند، خاطرنشان کرد: اروپایی ها باید در کنار هم و در قالب بیانیه ای مشترک موضع رسمی خود نسبت به برجام و وضعیت نقض عهدهای ایالات متحده را اعلام کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet