ایام محرم 1398
1397/01/02 17:36:00
سرویس سیاسی
نقوی حسینی مطرح کرد؛

مزارع خشخاش افغانستان تبدیل به چاه نفت دوم آمریکایی ها شده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است بعد از حضور آمریکا در افغانستان هم تعداد گروه‌های تروریستی و هم میزان قاچاق مواد مخدر از این کشور افزایش یافته است.
مزارع خشخاش افغانستان تبدیل به چاه نفت دوم آمریکایی ها شده است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است بعد از حضور آمریکا در افغانستان هم تعداد گروه‌های تروریستی و هم میزان قاچاق مواد مخدر از این کشور افزایش یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg مزارع,خشخاش,افغانستان,,تبدیل,به,چاه,نفت,دوم,آمریکایی,ها,شده,است Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، به تحلیل چرایی حضور آمریکایی های در افغانستان و افزایش نیروهای نظامی در این کشور پرداخت و گفت: بعد از اشغال شوروی سابق و مبارزات مردم و مهاجرت میلیونی، شوروی فرو پاشید و در نهایت دولت قانونی افغانستان شکل گرفت.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در ادامه به حضور آمریکایی ها در افغانستان بعد از فروپاشی شوروی اشاره کرد و یادآور شد: دیرزمانی نبود که دولت مستقل افغانستان شکل گرفت که ناگهان شاهد تهاجم آمریکا به منطقه به بهانه حادثه تروریستی 11 سپتامبر بودیم.

وی افزود: استدلال آنها از این حضور نظامی این بود که طالبان، القاعده و سایر گروه های تروریستی اینجا فعال هستند و جامعه جهانی را به خطر انداخته اند لذا با این بهانه افغانستان را اشغال کرده و هم اکنون تسلط کامل بر آن و حتی سیاست های داخلی این کشور دارند.

نقوی حسینی ادامه داد: اما اکنون که عملکرد آمریکا در قبال حضور در افغانستان را بررسی می کنیم شاهدیم که گروه های تروریستی چند برابر شده و آثار منفی آن هم در افغانستان و هم در کشورهای همسایه مشاهده می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: از سوی دیگر تولید مواد مخدر و قاچاق آن نیز چندین ده برابر شده که نشان می دهد نه تنها آمریکایی ها نتوانسته اند تروریسم و افراطی گری در افغانستان کاهش دهند بلکه آنها را افزایش نیز داده اند.

 وی افزود: همچنین آمریکایی ها باعث تقویت و افزایش گروه های ترویستی شده و درحال حاضر در حال آماده سازی زمینه برای ایجاد سرزمین جدیدی برای داعش هستند تا همان اقدامات خشونت آمیز ضد بشری ادامه یابد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امروز حوزه موادمخدر تبدیل به چاه نفت دوم آمریکایی ها شده است،لذا آمریکا افغانستان را به عنوان پایگاه و مأمن تروریست ها و مواد مخدر در همین شرایط نگاه می دارد./

گفت و گو از سیما پروانه گهر

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet