خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/12/26 18:20:56
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه:

عذر و بهانه وزارت ورزش مانع ورود تحقیق و تفحص از سرخآبی‌ها به صحن نشد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از ورود طرح تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس به صحن مجلس خبر داد و گفت: عذر و بهانه وزارت ورزش مانع ورود تحقیق و تفحص از سرخآبی‌ها به صحن نشد.
عذر و بهانه وزارت ورزش مانع ورود تحقیق و تفحص از سرخآبی‌ها به صحن نشد سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از ورود طرح تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس به صحن مجلس خبر داد و گفت: عذر و بهانه وزارت ورزش مانع ورود تحقیق و تفحص از سرخآبی‌ها به صحن نشد. https://cdn.icana.ir/d/019/93499.jpg عذر,و,بهانه,وزارت,ورزش,مانع,ورود,تحقیق,و,تفحص,از,سرخآبی‌ها,به,صحن,نشد Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با یادآوری برگزاری جلسات کمیسیون فرهنگی مجلس درباره تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، گفت: جلسات بررسی این طرح در کمیسیون فرهنگی با حضور نمایندگان وزارت ورزش و جوانان و نمایندگان باشگاه‎ها برگزار شد که اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس پس از استماع نظرات درخواست‌کنندگان تحقیق و تفحص و مدعوین نهایتا رأی به وارد دانستن تحقیق و تفحص دادند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس آیین نامه گزارش کمیسیون فرهنگی مجلس با عنوان "تقاضای تحقیق و تفحص از بررسی منابع و مصارف و نظام مدیریت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در ۱۰ سال اخیر" برای اعمال نظر تمام نمایندگان مجلس در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفته است تا از نظرات نمایندگان مجلس در این خصوص نیز بهره‌مند شویم.

وی علت مخالفت وزارت ورزش را نخست تبعات بین المللی ناشی از انتشار گزارش تحقیق و تفحص و دوم پاسخ داشتن محورهای این طرح تحقیق و تفحص برشمرد وگفت: با این وجود اعضای کمیسیون فرهنگی به این اجماع رسیدند که پاسخ‌های نمایندگان وزارت ورزش و نمایندگان باشگاه‌های حاضر در جلسه قانع‌کننده نیست و ممانعتی برای اجرایی شدن تحقیق و تفحص وجود ندارد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح تحقیق وتفحص از سرخآبی‌ها محورهای مهمی از جمله درآمدهای دو باشگاه پایتخت، مصارف و هزینه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، جریمه‌های ملی و بین‌المللی دو باشگاه و دلایل آنها، ساز وکار نظارتی و راهبری دو باشگاه و آئین‌نامه‌های اداری و مالیاتی و تغییرات سازمانی و انتصابات ستادی دو تیم در 10 سال اخیر دارد./

پایان پیام

خبرنگار: احسان کاظم زاده نظری

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet