هدر موبایل
1386/08/02 14:57:00
سرویس فراکسیون ها

بیانیه فراکسیون نمایندگان کرد مجلس در خصوص شایعه هجوم ارتش ترکیه به عراق

فراکسیون نمایندگان کرد مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای با محکومیت جنگ و خونریزی، بر استفاده از گفتگو و دیپلماسی برای حل مسایل کردها تاکید کردند.

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:

سازمان محترم ملل متحد

سازمان محترم کنفرانس سران کشورهای اسلامی

سازمان محترم اتحادیه اروپا

احتراما شایعات موجود مبنی بر هجوم و تجاوز ارتش ترکیه، تحت حمایت سردمداران و پارلمان آن کشور به خاک عراق روز به روز قوت گرفته تا جایی که موجبات نگرانی مردم در کشورهای منطقه و NGO های مردمی و انسان دوست را در سرتاسر جهان فراهم نموده است.

دولتمردان و قوای نظامی ترکیه باید بدانند حل مسایل (کردها) غیر از گفتگو و دیپلماسی در دنیای امروز راه حل نظامی ندارد و جنگ و خونریزی کاربردی نخواهد داشت.

لذا با عنایت به اینکه در حال حاضر امنیت منطقه خاورمیانه دارای اشکال است و در صورت آغاز جنگی جدید و عدم رعایت قوانین بین المللی و عدم احترام به تمامیت ارضی دیگر کشورها دخالت آشکار تلقی گشته، ناامنی بیشتری را شاهد خواهیم بود و در واقع به نفع هیچ یک از کشورهای همجوار و مسلمین در دنیای اسلام نخواهد بود، امید و انتظار می رود با اقدامات پیشگیرانه و سریع و جدی و با استفاده از همه ابزارهای در اختیار منطقه ای و بین المللی به نگرانی ها خاتمه دهید تا یاس به وجود آمده در اذهان انسان های تحت ستم در همه عالم، به امید مبدل و به مجالس بین المللی و طرفدار حقوق بشر خوشبین گردند.

فراکسیون نمایندگان کرد مجلس شورای اسلامی

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet