هدر موبایل
1397/01/12 14:30:55
سرویس اجتماعی
رضیان:

گسترش ویلاسازی در کوهپایه ها و خواب غفلت مسئولان/جنگل خواری در شمال کنترل شده است

رییس مجمع نمایندگان استان مازندران با بیان اینکه معضل جنگل خواری در شمال تا حدود زیادی کنترل شده است، گفت: متاسفانه به دلیل ضعف نظارت شاهد ویلاسازی در کوه و کوهپایه ها هستیم.
گسترش ویلاسازی در کوهپایه ها و خواب غفلت مسئولان/جنگل خواری در شمال کنترل شده است رییس مجمع نمایندگان استان مازندران با بیان اینکه معضل جنگل خواری در شمال تا حدود زیادی کنترل شده است، گفت: متاسفانه به دلیل ضعف نظارت شاهد ویلاسازی در کوه و کوهپایه ها هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105857211757.jpg گسترش,ویلاسازی,در,کوهپایه,ها,و,خواب,غفلت,مسئولان/جنگل,خواری,در,شمال,کنترل,شده,است Icana

عبدالله رضیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در ده های 60 و 70 تجاوز به اراضی جنگلی در استان های شمالی زیاد بود، گفت: جنگل خواری در استان های شمالی تا حدود زیادی کنترل اما هنوز رفع نشده است.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه برخی افرادی که در کنار جنگل زندگی می کنند یا زمین های زراعی دارند گاهی به دور از چشم ماموران منابع طبیعی یا غفلت آنها اقدام به ویلاسازی می کنند البته گستردگی این موضوع مانند گذشته نیست و محدود و جزئی اتفاق می افتد هر چند باید برای مقابله با آن نیز گامی جدی برداشت.

وی ضعف ساختاری  منابع طبیعی را در جنگل خواری موثر دانست و گفت:  این دستگاه امکانات، نیروی انسانی و تجهیزات سخت افزاری محدودی برای مقابله با جنگل خواری دارد.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مانند گذشته جنگل خواری در استان های شمالی وجود ندارد البته در مراتع و زمین های ییلاقی و کوهپایه به دلیل ضعف نظارت شاهد کوه خواری و ویلاسازی های در کوهپایه ها هستیم اما در جنگل کمتر شاهد ویلاسازی هستیم.

رییس مجمع نمایندگان استان مازندران ادامه داد: دکتر لاریجانی در نشستی با مجمع نمایندگان معتقد بود از زمین هایی که در مناطق کوهستانی قابل کشت و زراعت نیستند برای توسعه گردشگری استفاده کرد؛ به طور قطع اگر از تجاوز به مناطق کوهستانی جلوگیری نشود این معضل افزایش می یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet