هدر موبایل
1397/01/04 12:40:00
سرویس اجتماعی
ترکی:

منابع اعتباری اورژانس در سال 97 از کجا تأمین می شود؟/اورژانس هوایی در سال آینده متحول می شود

عضو کمیسیون بهداشت مجلس کمبود نیروی انسانی و فضای فیزیکی از از مشکلات عمده اورژانس های کشور دانست و گفت: تقویت این مراکز باید به صورت ویژه دیده شوند زیرا با جان مردم سروکار دارند.
منابع اعتباری اورژانس در سال 97 از کجا تأمین می شود؟/اورژانس هوایی در سال آینده متحول می شود عضو کمیسیون بهداشت مجلس کمبود نیروی انسانی و فضای فیزیکی از از مشکلات عمده اورژانس های کشور دانست و گفت: تقویت این مراکز باید به صورت ویژه دیده شوند زیرا با جان مردم سروکار دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105366948099.jpg منابع,اعتباری,اورژانس,در,سال,97,از,کجا,تأمین,می,شود؟/اورژانس,هوایی,در,سال,آینده,متحول,می,شود Icana

اکبر ترکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، کمبود نیروی انسانی و فضای فیزیکی را از جمله معضلات اورژانس های بیمارستانی دانست و گفت: طی بازدیدهایی که از 6 تا 7 استان داشتیم این مشکلات را به وضوح مشاهده کردیم.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، افزود: هر چند طی سال های اخیر اقداماتی در جهت بهبود وضعیت اورژانس ها انجام شده اما باید تقویت و اختصاص بودجه مناسب برای تقویت مراکز در دستور کار قرار گیرد.

وی با یادآوری اینکه صحیح شدن فرآیند پذیرش بیماران اورژانس ها در طرح تحول سلامت مورد توجه قرار گرفت، ادامه داد:  تغییرات مناسب و موثری در اغلب شهرستان ها انجام شد اما هنوز وضعیت اورژانس ها ایده آل نبوده و نیاز است اقدامات بیشتری انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه تقویت اورژانس های پیش بیمارستانی در کنار اورژانس بیمارستانی باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: در لایحه بودجه 97 توسط کمیسیون تلفیق تغییراتی حاصل شد که بر اساس آن بخشی از عوارض مواد آسیب رسان به سلامت مانند سیگار و نوشابه های گازدار برای تقویت اورژانس های بیمارستانی و پیش بیمارستانی در نظر گرفته شود.

وی یادآور شد: مقرر شد بودجه ای برای تقویت اورژانس هوایی تخصیص داده شود که انتظار می رود سال جاری شاهد تغییرات مناسبی در وضعیت اورژانس های هوایی باشیم.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه بالگرد امدادی به اندازه کافی در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: با توجه به بافت ساختمانی ترافیکی تهران و وجود بلندمرتبه ها به طور قطع اگر بحرانی مانند زلزله در این کلانشهر رخ دهد خدمات رسانی بسیار سخت خواهد بود بنابراین نیاز است اورژانس های پیش بیمارستانی با استفاده از تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی بیشتری تجهیز شود تا خدمات رسانی به مردم در زمان بحران بهبود یابد.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه اورژانس تهران باید تقویت شود، گفت: این مراکز باید به صورت ویژه دیده شوند زیرا کمترین تعلل در خدمات رسانی وکمبود امکانات جان مصدومان را به خطر می اندازد و در واقع باید با کمترین تاخیر اقدامات نجات دهنده انجام شده و زمان حضور اوژانس در محل حادثه کاهش یابد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet