پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/01/03 15:31:00
سرویس سیاسی
حسینی:

قانون شفافیت مالی کاندیداها در انتخابات قابلیت اجرا داشته باشد/ ایجاد شفافیت مالی در انتخابات باید روان سازی شود

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت:مورد ایجاد شفافیت مالی در انتخابات باید روان سازی و فهم دقیقی وجود داشته باشد و اجرای قانون آن سهل باشد.
قانون شفافیت مالی کاندیداها در انتخابات قابلیت اجرا داشته باشد/ ایجاد شفافیت مالی در انتخابات باید روان سازی شود عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت:مورد ایجاد شفافیت مالی در انتخابات باید روان سازی و فهم دقیقی وجود داشته باشد و اجرای قانون آن سهل باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712106404517611.jpg قانون,شفافیت,مالی,کاندیداها,در,انتخابات,قابلیت,اجرا,داشته,باشد/,ایجاد,شفافیت,مالی,در,انتخابات,باید,روان,سازی,شود Icana

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم ارائه لایحه جامع نظام انتخابات، اظهار داشت: شفافیت و روان سازی در همه جنبه ها مورد نظر جامعه است و عدم وجود آن چالش های بزرگی را برای مسئولان هر کشوری ایجاد می کند.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انتخابات در ایران نشانه‌ای از مردم سالاری  و حضور مردم در تصمیم گیری ها است و مسائل مالی در انتخابات‌ها و عدم شفافیت در هزینه های کاندیداها مشکلاتی را می تواند به وجود آورد.

وی افزود: اعتقاد داریم که اگر این موضوع درست تدوین شود و مشخص باشد که منابع مالی در انتخابات ها به چه شکلی و تا چه حدی مصرف می‌شود، موجبات این را فراهم می‌کند که مردم و رای آن ها ارزش بیشتری داشته باشد و باید به آن توجه کرد.

حسینی ادامه داد: البته در مورد ایجاد شفافیت مالی در انتخابات باید روان سازی و فهم دقیقی وجود داشته باشد و اجرای قانون آن سهل باشد، متاسفانه قوانین زیادی داریم که قابلیت اجرای آن وجود ندارد.

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان اکنون در حال تفسیر رجل سیاسی است و از مجلس می خواهد جزئیات بیشتر را توضیح دهد تا مشخص باشد که چه افرادی می توانند به صحنه بیایند و شرایط آن مشخص شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet