پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/01/06 12:54:01
سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون شوراها تشریح کرد:

آخرین وضعیت لایحه جامع انتخابات /چرا سال 97 برای قانون گذاری در زمینه انتخابات مناسب است؟

کولیوند گفت: مجلس برای اینکه بتواند اعتماد سازی خوبی برای جامعه داشته باشد، به قانون جامع انتخابات نیاز دارد.
آخرین وضعیت لایحه جامع انتخابات /چرا سال 97 برای قانون گذاری در زمینه انتخابات مناسب است؟ کولیوند گفت: مجلس برای اینکه بتواند اعتماد سازی خوبی برای جامعه داشته باشد، به قانون جامع انتخابات نیاز دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712107361451858.jpg آخرین,وضعیت,لایحه,جامع,انتخابات,/چرا,سال,97,برای,قانون,گذاری,در,زمینه,انتخابات,مناسب,است؟ Icana

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص تهیه لایحه جامع نظام انتخابات، اظهار داشت: لایحه جامع نظام انتخابات هنوز به مجلس نیامده ولی نامه ای را جناب رحمانی فضلی به دولت ارائه کرده و آمادگی ارسال لایحه به دولت را اعلام کرده است، منتظریم وزارت کشور این لایحه را به دولت بدهد و پس از بررسی در هیات دولت به مجلس ارائه شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت ارائه لایحه نظام انتخابات، اظهار داشت: طبیعتا از آنجایی که در سال 97 انتخاباتی برگزار نمی‌شود، اصلاح قوانین انتخابات به دور از حواشی سیاسی انجام می‌شود.

وی افزود: اصلاح قانون جامع می‌تواند کمک کند تا قوانین انتخابات‌های متعدد خبرگان، ریاست جمهوری، مجلس و شوراها تجمیع شود، البته قوانین انتخابات خبرگان رهبری با این مجلس است ولی 3 انتخابات دیگر باید قوانین آن را مجلس مصوب کند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر این لایحه ارائه شود همه قوانین انتخابات تجمیع می شوند، ادامه داد: در آن صورت تبلیغات ها متمرکز می‌شود و وحدت رویه می یابد و هزینه ها نیز ساماندهی می‌شود که بسیار مهم است.

کولیوند با بیان اینکه در لایحه جامع نظام انتخابات به شفافیت مالی کاندیداها توجه می‌شود، گفت: هر کاندیدایی در انتخابات ها باید فردی را به عنوان ذی حساب معرفی کند تا پاسخگوی ورود و:خروج منابع مالی باشد و منابع باید مشخص شود. مجلس برای اینکه بتواند اعتماد سازی خوبی برای جامعه داشته باشد، به این قانون نیاز دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet