پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/01/07 10:00:00
سرویس سیاسی
ساعی تشریح کرد:

دو فایده حزبی شدن نظام انتخابات چیست

عضو فراکسیون امید مجلس ۲ فایده حزبی شدن نظام انتخابات را تشریح کرد.
دو فایده حزبی شدن نظام انتخابات چیست عضو فراکسیون امید مجلس ۲ فایده حزبی شدن نظام انتخابات را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711102870103599.jpg دو,فایده,حزبی,شدن,نظام,انتخابات,چیست Icana

زهرا ساعی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم ارائه لایحه جامع نظام انتخابات، اظهار داشت: انتخابات آزاد و خوبی در کشور داریم و دموکراسی در کشور سطح بالایی دارد ولی سیستم انتخابات کشور ضعف هایی ناشی از عدم حضور احزاب دارد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نبود احزاب قوی و منسجم نیز مشکلاتی را به وجود آورده، البته احزاب موجود نیز کارکرد اصلی خود را به خوبی تعریف  نکرده اند و فقط در زمان انتخابات فعال هستند و بعد از آن فعالیت و ظهور و بروز خاصی ندارد.

وی افزود: اگر حزب به ما هو حزب در کشور ما شکل بگیرد و احزاب قدیمی کارکرد خود را ترمیم کنند و انتخابات حزبی داشته باشیم، احزاب بسیاری از مشکلات موجود را حل می کنند. شفافیت مالی و تجمیع توانایی ها را احزاب می‌توانند انجام دهند و تجارب موفقی در سایر کشورها را شاهد هستیم.

ساعی با بیان اینکه تقویت احزاب در انتخابات دو فایده دارد، گفت: در این صورت، مردم که انتخاب‌گر اصلی هستند، می‌دانند که مواضع حزب شفاف است و انتخاب کاندیدای اصلح آسان است و مردم بعدا نیز می‌توانند از نمایندگان و رئیس دولت مطالبه‌گری کنند.

وی افزود: در این سیستم کاندیدا نیز کارش راحت می شود و نیاز نیست با افراد به صورت فردی رایزنی کند و وعده وعیدهایی را بدهد که از توان وی خارج باشد و یک بار بسیار شدید روی کاندیدا است و حزب می تواند این فشارها را کاهش داد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: لازمه جامعه دموکراتیک آن است که احزاب فعال باشند و سنجش مشارکت سیاسی و تشخیص توسعه یافتگی نظام‌ها ، فعالیت احزاب است و در این صورت می توانیم به نتایج مثبت انتخابات برسیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet