ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/01/01 12:12:19
سرویس سیاسی
طاهرخانی تشریح کرد:

شورای نگهبان شایستگی‌های رئیس‌جمهور را بر اساس قانون اساسی در قالب رجل سیاسی تفسیر کرده است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است ضمن اینکه یک رئیس جمهور باید از شاخصه های رجل سیاسی برخوردار باشد حتی مدیران نیز باید به این درجه رسیده باشند.
شورای نگهبان شایستگی‌های رئیس‌جمهور را بر اساس قانون اساسی در قالب رجل سیاسی تفسیر کرده است عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است ضمن اینکه یک رئیس جمهور باید از شاخصه های رجل سیاسی برخوردار باشد حتی مدیران نیز باید به این درجه رسیده باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611106134833930.jpg شورای,نگهبان,شایستگی‌های,رئیس‌جمهور,را,بر,اساس,قانون,اساسی,در,قالب,رجل,سیاسی,تفسیر,کرده,است Icana

بهمن طاهرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه متأسفانه تا کنون تفسیر مشخصی از مفهوم رجل سیاسی در دست نبوده است، اظهار داشت: رجل سیاسی باید دربرگیرنده تمام شرایطی باشد که یک فرد برای کنترل جامعه بتواند در اختیار داشته باشد ضمن اینکه با مفاهیم جمهوری اسلامی نیز در تضاد نباشد.

 

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه رجل سیاسی باید ملاک ها و معیارهای ارزشی که مورد نظر یک جامعه اسلامی است را داشته باشد، عنوان کرد: همچنین رجل سیاسی فردی است که باید بتواند تمام امورات کلان کشور را را در دست گرفته و توانایی اداره قوه اجرایی کشور را داشته باشد.

 

وی در ادامه افرادی که دارای ایدئولوژی بوده را در حفظ اقتدار کشور مهم قلمداد کرد و افزود: یک رجل سیاسی باید شایستگی هایی داشته باشد که در قانون اساسی آمده و شورای نگهبان نیز آن را تفسیر کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تسلط به حوزه سیاست داخلی و خارجی را از مهم ترین شاخصه های یک رئیس جهمور و رجل سیاسی بیان کرد و افزود: حتی لازم است مدیران کشور نیز از این حداقلی ها برخوردار باشند تا بتوانند در رأس یک دستگاه خدمت کنند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان رجل سیاسی را به عنوان یک متخصص معرفی و خاطرنشان کرد: صرفا یک متخصص نمی تواند رجل سیاسی باشد اما ضروری است که یک رجل سیاسی متخصص نیز باشد که تمام این تفاسیر را شورای نگهبان قطعا مد نظر قرار داده است./

گفت و گو از محمود اکبری کیا

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet