هدر موبایل
1397/01/12 18:04:10
سرویس سیاسی
علیرضابیگی مطرح کرد؛

افزایش کارایی احزاب با تعیین مصادیق دقیق رجل سیاسی و مذهبی

عضو کمیسیون شوراهای مجلس معتقد است تعیین مصادیق رجل سیاسی باعث می‌شود در آینده از اعمال سلیقه در بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری پرهیز شود.
افزایش کارایی احزاب با تعیین مصادیق دقیق رجل سیاسی و مذهبی عضو کمیسیون شوراهای مجلس معتقد است تعیین مصادیق رجل سیاسی باعث می‌شود در آینده از اعمال سلیقه در بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری پرهیز شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106731062822.jpg افزایش,کارایی,احزاب,با,تعیین,مصادیق,دقیق,رجل,سیاسی,و,مذهبی Icana

احمد علیرضا بیگی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی که باعث کاهش نابسامانی‌هایی خواهد شد که در زمان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری مشاهده می شود، اظهار داشت: تعیین مصادیق رجل سیاسی باعث می شود از برخوردهای سلیقه‌ای با کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در آینده پرهیز شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اگر تعریف مشخصی که مورد قبول شورای نگهبان است، ارائه شود، احزاب نیز می توانند کارایی بهتری داشته باشند، عنوان کرد: احزاب می توانند بر اساس تعریفی که شورای نگهبان از رجل سیاسی ارائه داده، کاندیدای خود را روانه رقابت‌های انتخاباتی کنند.

وی در ادامه تفسیر کتبی از رجل سیاسی از سوی شورای نگهبان را اقدامی مثبت در جهت تعیین تکلیفی همیشگی دانست و افزود: همچنین از دیگر نتایج تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی این است که نحوه ثبت نام افراد در انتخابات ریاست جمهوری نیز ساماندهی می شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان ساخت: کسانی که در چارچوب تفسیر شورای نگهبان از رجل سیاسی نگنجند، اصلا امکان حضور در عرصه کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری را پیدا نمی کنند./

گفت و گو از سیما پروانه گهر

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet