هدر موبایل
1388/05/31 18:28:00
سرویس صحن
در واکنش به نظر مشاور رییس جمهوری

مفتح: جلسه رای اعتماد هشتم شهریور خواهد بود

**رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس ماده۱۸۸ و ۱۸۹ آیین نامه داخلی مجلس، جلسه رای گیری برای وزرای پیشنهادی یک هفته پس از معرفی رسمی در مجلس برگزار می شود.

محمدمهدی مفتح در گفتگو با خانه ملت در خصوص مسائل مطرح شده از سوی مشاور رییس جمهور مبنی بر زمان قانونی جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی اظهار داشت: دو ماده 188 و 189 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ناظر بر رسیدگی به کابینه پیشنهادی رییس جمهوری است.

وی با بیان اینکه در ماده 188 آیین نامه داخلی یک تکلیف برای رییس جمهوری و یک تکلیف برای رییس مجلس ذکر شده است، گفت: این ماده رییس جمهوری را مکلف کرده است تا حداکثر دو هفته پس از تحلیف کابینه مدنظر خود را به مجلس معرفی کند. در مقابل رییس مجلس نیز باید در اولین جلسه بعد از وصول لیست، وزرای پیشنهادی را رسما معرفی کند.

وی افزود: این ماده همچنین می افزاید که در زمان ارسال فهرست وزرای پیشنهادی باید یک نسخه از معرفی نامه کامل همه وزرا به نمایندگان تقدیم شود.

رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس با اشاره به ماده 189 آیین نامه، تصریح کرد: بر اساس این ماده مجلس می بایست یک هفته پس از معرفی رسمی وزرای پیشنهادی در جلسه علنی به بررسی صلاحیت آنها بپردازد.

وی تاکید کرد: برمبنای این ماده معرفی رسمی وزرا فردا (یکشنبه) صورت می گیرد و مجلس از یکشنبه هفته آینده مصادف با 8 شهریور ماه جلسه رای اعتماد دادن به وزرا را آغاز می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet