ایام محرم 1398
1397/01/11 11:41:11
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ربیعی در بازدید از محله هرندی:

ضرورت تعامل سازمان‌ها برای بازگشت معتادان به زندگی

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی صبح امروز به همراه شهردار منطقه ۱۲ از محله هرندی بازدید کرد.
ضرورت تعامل سازمان‌ها برای بازگشت معتادان به زندگی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی صبح امروز به همراه شهردار منطقه ۱۲ از محله هرندی بازدید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/115202.jpg ضرورت,تعامل,سازمان‌ها,برای,بازگشت,معتادان,به,زندگی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی ربیعی در بازدید از محله هرندی در مقصد اول به مددسرای منطقه ۱۲ رفت.

محسنی شهردار منطقه ۱۲ گفت: بسیاری از کارتن خواب ها افراد ویژه ای هستند و ما در میان آنها فوق لیسانس، پزشک و افراد تحصلیکرده داشتیم و داریم که متاسفانه خانواده آنها را ترد کرده اند.

وی گفت: ما بعد از ترک این معتادان، آنها را در مددسراها و مجتمع های بهاران برای اقامت و مهارت آموزی ساکن می کنیم.

وزیر کار نیز گفت: ما باید معتادان را توانمند کنیم تا چرخه بازگشت آنها به زندگی کامل شود. در این زمینه نیز با بهزیستی و شهرداری نیز در بحث مهارت آموزی برنامه های ویژه ای را طراحی خواهیم کرد.

وی در ادامه به گفتگو با چند معتاد پاک شده پرداخت و به یکی از آنها که گیلانی بود وعده داد کاری مناسب در گیلان برای او ایجاد کند. به فرد دیگر که ۲۰ سال کارمند وزارت اموزش و پرورش بود نیز گفت قول می دهم حالا که بهبود یافته ای بعد از ۱۳ دوباره نزد همسر سابقت بروم و برایت خواستگاری کنم.

اگر خانواده ام موادفروش نبودند، وزیر می شدم

در ادامه وزیر کار به بازدید از بوستان شوش و به گفتگو با معتادان درباره مدت اعتیاد و وضعیت زندگیشان پرداخت.

بیشتر معتادان در این بوستان عنوان می کردند که شهرستانی هستند. برای پیدا کردن کار مناسب به تهران آمدند. گرفتار مواد شدند و اکنون نه تنها خانواده شان را از دست دادند که به کارتن خوابی و گدایی مشغولند.

وزیر کار با خانم ۴۵ ساله و معتادی صحبت کرد که او می گفت پدر و مادرم مصرف کننده و فروشنده مواد بودند. از ۱۵ سالگی معتاد شدم و ۲۵ سال است که اعتیاد دارم. اگر پدر و مادرم خلافکار نبودند شاید من هم وزیر می شدم.

وزیر کار به معتادان شهرستانی وعده داد در صورتی که اعتیادشان را ترک کنند شرایط کار را برای آنها در شهرستان خودشان فراهم خواهد کرد.

به گزارش مهر، محسنی شهردار منطقه ۱۲ نیز گفت: متاسفانه بزرگترین مشکل معتادان مخصوصاً پس از ترک اعتیاد بحث کار است که اگر اشتغال مناسب برای آنها ایجاد شود احتمال پاک بودن آنها افزایش می یابد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet