هدر موبایل
1397/01/11 15:20:13
سرویس فرهنگی
سعیدی با انتقاد از طرح ازدواج کودکان در سریال پایتخت:

صداوسیما مروج فرهنگ‌های غلط در جامعه نباشد/ از سازندگان سریال پایتخت بعید بود

عضو فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از طرح ازدواج کودکان در سریال پایتخت، تصریح کرد: پخش این قبیل برنامه‌ها نمی‌تواند تاثیر منفی در پیگیری طرح مجلس در خصوص افزایش سن ازدواج دختران داشته باشد.
صداوسیما مروج فرهنگ‌های غلط در جامعه نباشد/ از سازندگان سریال پایتخت بعید بود عضو فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از طرح ازدواج کودکان در سریال پایتخت، تصریح کرد: پخش این قبیل برنامه‌ها نمی‌تواند تاثیر منفی در پیگیری طرح مجلس در خصوص افزایش سن ازدواج دختران داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803103367101870.jpg صداوسیما,مروج,فرهنگ‌های,غلط,در,جامعه,نباشد/,از,سازندگان,سریال,پایتخت,بعید,بود Icana

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره انتقادهای مطرح شده نسبت به سریال پایتخت مبنی بر ترویج ازدواج دختران کمتر از 15 سال، گفت: از سازندگان سریال پایتخت که هرساله بینندگان بسیاری در تعطیلات نوروز دارد، بعید بود که بحث ازدواج در سنین پایین را در اثر خود مطرح کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس درمجلس شورای اسلامی، افزود: طرح این مسئله در یک سریال تلویزیونی به نوعی ترویج ازدواج زودهنگام است؛ با این حال در اذهان عمومی و مخاطبان اینگونه برنامه ها تاثیر آنچنانی نخواهد داشت و مردم قطعا تحت تاثیر سریال های این چنینی با اساس طنز قرار نمی گیرند، ضمن اینکه پخش این برنامه ها نمی تواند تاثیرمنفی در آماده سازی و پیگیری طرح مجلس درخصوص افزایش سن ازدواج دختران داشته باشد.

سریال پایتخت 5

 

وی با بیان اینکه صدا و سیما باید با استفاده از  سریال های پرمخاطب در راستای ترویج فرهنگ های درست گام بردارد نه اینکه به طرح مباحث غلط و فرهنگ اشتباه دامن بزند، تصریح کرد: جای تعجب است که صدا و سیما با این مسئله چنین برخورد راحتی داشته است؛ اگر به جای ترویج فرهنگ ها و سنت های قابل قبول، مباحث اشتباه از جمله ازدواج های زودهنگام رواج داده شود، رویکرد غیرقابل قبولی از سوی یک رسانه است.

فاطمه سعیدی

 

سعیدی با تاکید بر اینکه کودک همسری مشکلات بسیاری را برای جامعه به وجود می آورد، گفت: از صدا و سیما انتظارات بیشتری وجود دارد؛ قطعا ادامه تولید چنین برنامه هایی منجربه تضعیف جایگاه صدا و سیما میان مردم می شود؛ به طورحتم تمامی صاحبنظران به این نکته تاکید دارند که ازدواج های زودهنگام ضررهای روحی و جسمی بسیاری داشته و منجر به طلاق های زودهنگام و بیماری های بسیاری می شود، جای تاسف دارد که بودجه را صرف ساخت سریال هایی می کنند که فرهنگ غلطی را درجامعه رواج می دهد.

عضو فراکسیون زنان مجلس افزود: سریال های پرمخاطب می توانند فرهنگ های خوبی را درجامعه رواج دهد، اما برخی سریال ها به فرهنگ های غلط دامن می زند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet