ایام محرم 1398
1397/01/11 22:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی مکارم‌ خبر داد:

پرداخت تمام بدهی‌های شهرداری تا 2 سال آینده امکان‌پذیر نیست‌

معاون مالی و اقتصادی‌ شهرداری تهران گفت: اگر تمام بودجه شهرداری را هم به طلبکاران بدهیم‌ تا ۲ سال آینده امکان پرداخت بدهی‌ها وجود ندارد.
پرداخت تمام بدهی‌های شهرداری تا 2 سال آینده امکان‌پذیر نیست‌ معاون مالی و اقتصادی‌ شهرداری تهران گفت: اگر تمام بودجه شهرداری را هم به طلبکاران بدهیم‌ تا 2 سال آینده امکان پرداخت بدهی‌ها وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/49403.jpg پرداخت,تمام,بدهی‌های,شهرداری,تا,2,سال,آینده,امکان‌پذیر,نیست‌ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سمیع‌الله‌ حسینی مکارم معاون مالی و اقتصادی‌ شهردار تهران گفت: حجم بدهی‌های شهرداری تهران آنقدر‌ بالا است که ما نمی‌توانیم ظرف یک تا 2 سال آینده همه آنها را پرداخت کنیم.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران با بیان اینکه بودجه شهرداری تهران حدود 17 هزار و 500 میلیارد تومان است، اظهار کرد: ما 52 هزار میلیارد بدهی داریم و اگر تا 2 سال هم تمام بودجه شهرداری را به طلبکاران پرداخت کنیم طبعاً امکان پرداخت همه بدهی‌ها در این مدت وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در هر صورت خود را مکلف‌ می‌دانیم‌ که برنامه‌ریزی کرده و تا 2 سال آینده همه طلب‌ها را پرداخت کنیم، خاطرنشان کرد: پیمانکارانی‌ که تا سال 94 طلب کمتر از 500 میلیون دارند تا آخر امسال تسویه‌ حساب می‌شوند.

وی با بیان اینکه مجموع این دسته از بدهی‌ها 214 میلیارد بوده و در حال حاضر 9 هزار میلیارد دیگر آن باید پرداخت شود، اظهار کرد: در سال آینده پرداخت طلب کسانی که زیر 500 میلیون طلب دارند و مربوط‌ به سال 95 و 96 هست در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: بدهی کسانی که بالای 500 میلیون تومان طلب دارند از طریق‌ کارگزار‌ ساماندهی می‌کنیم و به صورت نقد و غیر نقد پرداخت خواهیم کرد.

حسینی مکارم‌ با بیان اینکه بدهی ما به طلبکاران از چند بخش تشکیل می‌شود، گفت: یک بخش مربوط به بانک‌ها است، یک بخش مربوط به پیمانکاران و یک بخش هم مربوط به کسانی است که اموال و دارایی‌های آنها در طرح بوده است.

معاون مالی و اقتصادی شهردار تهران تصریح کرد: ما برای هر کدام از طلبکاران بعد از تعیین میزان بدهی با برنامه ریزی مشخص کردیم که بخشی از بدهی‌ها را پرداخت کنیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی در پایان خاطرنشان کرد: مثلاً برای بانکها‌ از محل صدور پروانه یا از طریق‌ دارایی‌های شهرداری‌ تهاتر‌ کردیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet