هدر موبایل
1397/01/14 18:30:00
سرویس فرهنگی
ذوالقدر:

تعطیلات نوروز فرصت مغتنی برای تلویزیون به منظور فرهنگ‌سازی بود/ بین نقد سازنده و کوبنده تفکیک قائل شویم

عضو هیئت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رسانه ملی برنامه‌های متنوعی در نوروز به نمایش گذاشت، افزود: باید بین نقد سازنده و کوبنده تفکیک اساسی قائل شویم تا امکان ترقی و پیشرفت در برنامه‌سازی مهیا شود.
تعطیلات نوروز فرصت مغتنی برای تلویزیون به منظور فرهنگ‌سازی بود/ بین نقد سازنده و کوبنده تفکیک قائل شویم عضو هیئت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رسانه ملی برنامه‌های متنوعی در نوروز به نمایش گذاشت، افزود: باید بین نقد سازنده و کوبنده تفکیک اساسی قائل شویم تا امکان ترقی و پیشرفت در برنامه‌سازی مهیا شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201804106744464759.jpg تعطیلات,نوروز,فرصت,مغتنی,برای,تلویزیون,به,منظور,فرهنگ‌سازی,بود/,بین,نقد,سازنده,و,کوبنده,تفکیک,قائل,شویم Icana

فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در ارزیابی برنامه‌های نوروزی صداوسیما، گفت: صدا وسیما نقش مهمی در ایجاد فرهنگ سازی و آموزش دارد بنابراین تعطیلات نوروز که میزان مخاطبین این رسانه مضاعف می‌شود، فرصت مغتنمی است که با تولید سریال‌ها و فیلم‌هایی که موضوعات روز اجتماعی را منعکس می‌کنند، فرآیند فرهنگ‌سازی و آموزش را با استفاده از ظرافت‌های هنری و فرهنگی عملیاتی کند.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امسال نیز صداوسیما با تدارک برنامه‌های متنوع از چند ماه قبل از سال نو کار تولید سریال‌ها و آماده سازی فیلم ها را آغاز کرد و در رایزنی‌ها و نشست‌هایی که با کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی داشتند بر این مهم تأکید شد که بازگو کننده مسائل، مشکلات و دل‌مشغولی‌های جامعه و اجتماع در قالب فیلم و سریال باشند و از درون آن راهکارها و پیشنهادهای عملگرایانه که سازگار با روحیات جامعه هست نیز ارائه شود.

وی ادامه داد: برنامه‌های سال تحویل که با حضور خوانندگان و بازیگران برجسته عرصه سینما و تئاتر جذابیت خاص خود را به خصوص برای نوجوانان و جوانان دارا بود و با پخش برنامه‌های زنده هر شب فضای مفرح، شاد و اجتماعی را بر صفحه تلویزیون به تصویر کشیدند.

ذوالقدر افزود: تدارک و پخش سریال‌های نوروزی که در شبکه‌های ملی و استانی ارائه شد با تنوعی از موضوعات، هریک پاسخگوی خواست‌ها و مطالبات قشر خاصی از جامعه هستند که اگرچه همیشه جای نقد برای نقادان وجود دارد اما مناسب است که این نقدها در راستای سازندگی و غنی شدن برای سالهای بعد بکار گرفته شود و بین نقد سازنده و کوبنده تفکیک اساسی قائل شویم تا امکان ترقی و پیشرفت مهیا شود.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: در این میان سریال تعطیلات رویایی با ترویج گردشگری داخلی، جزیره کیش را که همیشه به عنوان یک سفر هزینه‌بر برای خانواده ها تصویر شده بود، به یک سفر تفریحی کم هزینه مبدل ساخت که می توان با اسکان در چادرهای ساحلی گردش و تعطیلات مفرحی و متفاوتی را رقم زد.

وی خاطرنشان کرد: در سریال پایتخت اگرچه خرده گیرانی، ترویج گردشگری خارجی و ورود کالای قاچاق و موضوع ازدواج کودکان را به عنوان ایرادات اصلی برای آن برشمردند اما باید توجه داشت که این موضوعات تابوها و معضلاتی است که در سطح جامعه وجود دارد و سریال پایتخت 5 نیز با رویکردی خاص این مشکلات و نواقص موجود در جامعه را به تصویر کشیده است و امیدواریم که در قسمت‌های پایانی و نتیجه‌گیری در راستای محکوم کردن اینگونه رفتارها و سنت‌ها و عملکردها باشد.

ذوالقدر افزود: برنامه کلاه قرمزی نیز برنامه موفقی بود که نه تنها کودکان بلکه بسیاری از بزرگسالان را نیز به سوی خود جذب کرد که به خوبی نقش آموزشی و نقد سازنده را با بیان طنز و دنیای کودکانه و هنرپیشگی ماهرانه عروسک ها به تصویر کشید و همچنین برنامه دورهمی که بسیاری از خانواده ها را در شب‌های عید گرد هم می‌آورد، با نگاهی نو و خلاقانه مصائب جامعه در موضوعات مختلف را طرح کرد و به عنوان برنامه‌ای که همواره دعوت به تدبر و کتابخوانی و دوری از فضای مجازی به عنوان یک ابزار دانشی سطحی نمود، جای تقدیر دارد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون فرهنگی  مجلس با بیان اینکه می‌بایست مابین نقد سازنده و کوبنده تفکیک اساسی قائل شویم تا امکان ترقی و پیشرفت مهیا شود، یادآورشد: رسانه ملی برنامه متنوعی در نوروز به نمایش گذاشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet