هفته دفاع مقدس
1397/01/15 11:06:07
سرویس فرهنگی
قمی تاکید کرد:

ترسیم نقشه راه برای همسو شدن رشته های تحصیلی با بازار کار توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی / حذف موانع تولید راهکاری برای رونق اشتغال فارغ التحصیلان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ترسیم نقشه راه برای همسو شدن رشته های تحصیلی با بازار کار توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی الزامی است گفت: حذف موانع تولید راهکاری برای رونق اشتغال فارغ التحصیلان است.
ترسیم نقشه راه برای همسو شدن رشته های تحصیلی با بازار کار توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی / حذف موانع تولید راهکاری برای رونق اشتغال فارغ التحصیلان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ترسیم نقشه راه برای همسو شدن رشته های تحصیلی با بازار کار توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی الزامی است گفت: حذف موانع تولید راهکاری برای رونق اشتغال فارغ التحصیلان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108032635180.jpg ترسیم,نقشه,راه,برای,همسو,شدن,رشته,های,تحصیلی,,با,بازار,کار,,توسط,,شورای,عالی,انقلاب,,فرهنگی,/,حذف,موانع,تولید,راهکاری,برای,رونق,اشتغال,فارغ,التحصیلان Icana

محمد قمی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره عدم ارتباط رشته‌های تحصیلی دانشگاهی با بازار کار،گفت: ارتباط اصولی رشته‌های تحصیلی در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها نیازمند ترسیم آمایش فراگیر است، بدین معنا که  برحسب بازار کار دانشجویان آموزش ببینند تا پس از  اتمام دوره تحصیلی روانه بازار کار شوند.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مدارس و دانشگاه‌ها با  برنامه‌ریزی جامع می‌بایست رشته‌های تحصیلی را با بازار کار تطبیق دهند تا دانش آموزان و دانشجویان بر مبنای تحصیلاتی که دارند در  حیطه های شغلی بکارگرفته شوند.

وی ادامه داد: برای همسو شدن رشته‌های تحصیلی با بازار کار می‌بایست تغییراتی در برنامه آموزش و پرورش و دانشگاه‌های کشور  لحاظ شود زیرا در آموزش و پرورش مشاهده می‌کنیم که در برخی از  رشته‌ها داوطلب و متقاضی بسیاری وجود دارد  اما در  مقابل در برخی  رشته‌ها با کمبود دانش آموز روبرو هستیم که این امر نشان از عدم برنامه ریزی مناسب در این راستا دارد.

قمی افزود: برای  ارتباط بهینه رشته های تحصیلی با بازار کار ما نیازمند امکان سنجی در  این راستا هستیم و از همین رو درآموزش و پرورش در  مقطعی به موضوع فنی و حرفه ای اهمیت داده می‌شود اما  از اهمیت این مسئله کاشته  شده است.

نماینده مردم پاکدشت درمجلس تصریح کرد شورای انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی، وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم باید با همکاری اصولی بهینه تلاش کنندکه  در این راستا بتوانند بازار کار را  با رشته‌های تحصیلی همسو کنند.

وی ادامه داد: با تربیت نیروی انسانی کاردان می توان بسیاری  از دانش آموزان و دانشجویان را نیز برای  ورود به بازار کار به خارج کشور اعزام کنیم  اما برای این مهم می‌بایست نگاه ویژه به  آموزش در این راستا کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ترسیم نقشه راهی برای همسو شدن رشته‌های تحصیلی  با بازار کار  توسط  شورای عالی انقلاب  فرهنگی الزامی است یادآورشد: حذف موانع تولید در حیطه خصوصی راهکاری برای رونق اشتغال فارغ التحصیلان است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet