هدر موبایل
1397/01/17 13:47:56
سرویس اقتصادی
اکبری پاسخ داد:

کدام محصولات وارداتی تراریخته است؟/محصولات تراریخته باید برچسب داشته باشند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تمامی محصولات وادارتی تراریخته باید برچسب لازم را داشته باشند.
کدام محصولات وارداتی تراریخته است؟/محصولات تراریخته باید برچسب داشته باشند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تمامی محصولات وادارتی تراریخته باید برچسب لازم را داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102964165934.jpg کدام,محصولات,وارداتی,تراریخته,است؟/محصولات,تراریخته,باید,برچسب,داشته,باشند Icana

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وادارت محصولات تراریخته و سختگیری در این زمینه بیان داشت: براساس قانون برنامه ششم توسعه کل کشور تمام محصولات تراریخته وارداتی باید به برچسب تراریخته ممهور شود و این کار در تمام دنیا مرسوم است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درمجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برچسب محصولات تراریخته ضابطه کلی و باید طبق قانون این کار صورت گیرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم شورایاسلامی با بیان اینکه سال هاست که بحث واردات محصولات تراریخته مطرح است، بیان داشت: در حال حاضر ذرت، سویا و برخی از نهاده های دامی از جمله محصولات تراریخته وارداتی هستند.

وی ادامه داد: در خصوص محصولاتی که خوراک انسان محسوب می شود از جمله برنج و روغن باید برچسب تراریخته به آن باشد تا افراد برای مصرف آن حق انتخاب داشته باشند.

این نماینده مجلس در خصوص سختگیری و اجرایی شدن قانون، بخشنامه و دستورالعمل های مرتبط به واردات محصولات تراریخته گفت: قانون برای اجرایی شدن تدوین می شود و اگر اجرای آن از سوی دولت انجام نشود، فلسفه قانون نویسی زیر سوال می رود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet