خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/02 16:50:00
سرویس فرهنگی

ممنوعیت استفاده از واژگان ترکی در مناطق آذری نشین لغو شد

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی از لغو مصوبه اخیر شورای تامین این شهرستان و ابلاغیه سازمان بازرگانی استان آذربایجان شرقی در خصوص "ممنوعیت استفاده از واژگان و عبارات ترکی در تابلوهای فروشگاه ها و برچسب کالاها"، به دستور وزرای کشور و بازرگانی خبر داد.

اکبر اعلمی که در حاشیه جلسه علنی امروز با خبرنگاران گفتگو می کرد، توضیح داد: در پی صدور ابلاغیه غیر قانونی و غیر مسئولانه برخی مسئولان تبریز مبنی بر ممنوعیت استفاده از واژگان آذری در برچسب کالاها، موضوع از طریق اینجانب و رسول صدیقی نماینده بناب پیگیری شد.

او تاکید کرد علت صدور ابلاغیه برخی مسئولان شهر تبریز ناشی از عدم آگاهی کامل آنها نسبت به قوانین موضوعه و حقوق فطری و شهروندی تبریزی ها و مطالبات بر حق مردم و ارزیابی نادرست آنان از اوضاع و واقعیات سیاسی ، اجتماعی و مولفه های امنیت ملی بوده است.

این نماینده در عین حال گفت که بر اساس پیش بینی و انتظار او، وزرای کشور و بازرگانی در قبال این پدیده نامیمون سریعا واکنش نشان داده و در پاسخ به تذاکرات و سئوالات مطروحه در زمینه مسئله مورد نظر، مصوبه شورای تامین تبریز را رد و ابلاغیه های مسئولان استانی را لغو و کان لم یکن کرده اند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet