هدر موبایل
1397/01/19 14:56:43
سرویس سیاسی
ابوترابی:

پشت پرده روابط آمریکا و اروپا برای نگاه داشتن ایران در برزخ برجام چیست؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است شاید برجام آثار اقتصادی ملموسی داشته باشد اما هزینه‌های اتلاف انرژی آن برای دولت کم نبود.
پشت پرده روابط آمریکا و اروپا برای نگاه داشتن ایران در برزخ برجام چیست؟ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است شاید برجام آثار اقتصادی ملموسی داشته باشد اما هزینه‌های اتلاف انرژی آن برای دولت کم نبود. https://cdn.icana.ir/d/019/201801103328177987.jpg پشت,پرده,روابط,آمریکا,و,اروپا,برای,نگاه,داشتن,ایران,در,برزخ,برجام,چیست؟ Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به ادعاهای اخیر نیکی هیلی مبنی بر عدم خروج ایران از برجام درصورت خروج آمریکا از این توافقنامه به خاطر ادامه روابط تجاری با اروپا گفت: علیرغم اینکه برجام تا این لحظه آثار اقتصادی ملموس داشته اما هزینه های اتلاف وقت و انرژی و مصرف شدن فکر و تمرکز دولت از مشکلات درونی به مسائل خارجی به خاطر مذاکرات نیز موضوع مهمی است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی  بر همین اساس تصریح کرد: پیش از تصویب برجام مردم امید کاذبی پیدا کردند که هیچ کدام از این وعده ها عملی نشد و در حال حاضر سیستم مالی و اداری نیز به مشکل خورده است و سیستم قضایی نیز باید اصلاح شود.

وی افزود: از این رو می توان گفت بیش از 70 درصد مشکلات کشورمان در حوزه داخلی بوده و نگاه به بیرون نمی تواند آن را حل کند.

ابوترابی همچنین ادامه داد: تا کنون برجام برای ما دستاورد خیلی مهمی نداشته نداشته و حتی شاهد افزایش قیمت دلار به بالای 5 هزار تومان هستیم که مشکلات عدیده ای را نیز در کشور ایجاد کرده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از این رو خروج آمریکا از برجام چیزی از این توافقنامه باقی نمی گذارد چرا که تمام تحریم ها نیز باز می گردد با این حال معتقدیم آمریکا و اروپا پشت پرده با یکدیگر تعهداتی داشته و قصد دارند ایران را در حالت برزخ نگه دارند تا هم در برجام باشیم و هم منفعتی از آن نبریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet