ولادت حضرت امام رضا (ع)
1388/06/01 11:42:00
سرویس سیاسی
کابینه دهم در آزمون اعتماد مجلس -2

یوسفیان: نمایندگان مجلس، نمایندگان ملت ایرانند

**"عزت الله یوسفیان" در واکنش به سخنان رئیس جمهور مبنی بر منطقه‌ای بودن حوزه فعالیت مجلس، تاکید کرد: نمایندگان مجلس، نمایندگان ملت ایران هستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس  در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در گفتگوی زنده خبری در معرفی کابینه دولت دهم گفت: نمایندگان مجلس نمایندگان ملت ایران هستند و هیچ نماینده‌ای منطقه‌ای نیست.

گفت:‌رای رئیس جمهور مطمئنا جامع‌تر از نمایندگان است رئیس جمهور در تمام مناطق کشور رای می‌آورد، اما نماینده در یک منطقه کشور رای می‌آورد اما نماینده‌ای که رای آورده حتی اگر از اقلیت‌های دینی هم باشد نماینده کل ملت ایران است.

یوسفیان در خصوص ترکیب کابینه گفت: اعضای کابینه دولت دهم ناشناخته نیستند. ولی انتظار مجلس هشتم بالا است اما به هر حال نیروهای توانمندی در کابینه حضور دارند که قابل توجه می‌باشد.

نماینده آمل همچنین در ادامه گفت: وزرای تحت نظارت رئیس جمهور هستند اما باید مطابق قانون عمل نمایند و رئیس جمهور و مجلس نیز مطابق قانون می‌توانند از وزرا انتظار داشته باشند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس ریاستی بر وزرا ندارند گفت: نمایندگان بر وزرا نظارت خواهند داشت؛ همین نظارت را رئیس جمهور هم بر وزرا دارد .

یوسفیان افزود: ریاست و تصمیمات وزرا در جمع دولت به ریاست رئیس جمهور است اما تصمیمات انفرادی وزرا مطابق قانون و تحت نظارت رئیس جمهور می‌باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet