ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/01/22 11:11:32
سرویس سیاسی
محمودی شاه نشین:

تعیین مصادیق رجل سیاسی چه اثری بر ثبت نام کاندیداها دارد؟

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: : در لایحه جامع قانون انتخابات به صورت کلی بحث شده است و تمرکز بیشتری بر روی انتخابات ریاست جمهوری دارد.
تعیین مصادیق رجل سیاسی چه اثری بر ثبت نام کاندیداها دارد؟ عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: : در لایحه جامع قانون انتخابات به صورت کلی بحث شده است و تمرکز بیشتری بر روی انتخابات ریاست جمهوری دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103552637131.jpg تعیین,مصادیق,رجل,سیاسی,چه,اثری,بر,ثبت,نام,کاندیداها,دارد؟ Icana

محمد محمودی شاه نشین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص لایحه جامع نظام انتخابات، اظهار داشت: در مورد اصلاح قانون انتخابات دو مسیر در حال پیگیری است و از طرفی دولت در حال تهیه لایحه‌ جامع نظام انتخابات است که بر انتخابات ریاست جمهوری تمرکز دارد و از طرف دیگر طرحی توسط تعدادی از نمایندگان در این زمینه تهیه شده که بیشتر بر انتخابات شهر و روستا تمرکز دارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در لایحه جامع قانون انتخابات به صورت کلی بحث شده است و تمرکز بیشتری بر روی انتخابات ریاست جمهوری دارد.

وی افزود: از جمله مشکلاتی که در انتخابات ریاست جمهوری داریم، این است که هزاران نفر ثبت نام می‌کنند و ادامه کار در انتخابات ریاست جمهوری سخت می‌شود.

محمودی شاه نشین ادامه داد: می‌توان شرایطی را تعیین کرد تا پیش از ثبت نام افرادی که واجد شرایط لازم نیستند، از ثبت نام آن‌ها ممانعت شوند.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان بحث تعیین مصادیق رجل سیاسی را دنبال می‌کند و افراد پیش از ثبت نام می‌توانند تشخیص دهند که آیا شرایط ابتدایی را دارند یا خیر؟ این ها مواردی است که در لایحه دولت آمده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیته‌ای در دولت روی این لایحه کار می‌کند و با کمیته‌ای مشخص نیز در کمیسیون شوراهای مجلس در ارتباط هستند، لازم به ذکر است که با دولت در ارتباط هستیم تا در کمیسیون بحث شود و سپس به صحن مجلس ارائه شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet