شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/01/20 09:10:13
سرویس سیاسی
پورمختار مطرح کرد؛

تقسیم کار آمریکا و انگلیس در ناامن کردن خلیج فارس

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است آمریکا و انگلیس در همکاری مشترکی سعی دارند از طریق کشورهای مختلف حوزه خلیج فارس در آبهای این منطقه حضور نظامی پیدا کنند.
تقسیم کار آمریکا و انگلیس در ناامن کردن خلیج فارس عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است آمریکا و انگلیس در همکاری مشترکی سعی دارند از طریق کشورهای مختلف حوزه خلیج فارس در آبهای این منطقه حضور نظامی پیدا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/120524.jpg تقسیم,کار,آمریکا,و,انگلیس,در,ناامن,کردن,خلیج,فارس Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، ضمن محکوم کردن افتتاح نخستین پایگاه نظامی انگلیس در بحرین و در حاشیه خلیج فارس، گفت: اصولا با حضور کشورهایی غیر از کشورهای منطقه در آب‌های خلیج فارس به شدت مخالف هستیم چه این حضور غیر ثابت و به صورت گشت زنی و چه ثابت به صورت پایگاه های نظامی باشد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در ادامه اقدام انگلیس با همکاری بحرین را به هیچ وجه قابل قبول ندانست و افزود: حضور کشوری مثل انگلیس در آب های خلیج فارس که سابقه خوبی در روابط بین المللی و مداخله در امور داخلی کشورها ندارد، حضور مشکوکی است.

وی ادامه داد: انگلیس چهره پنهان و دخالت های پشت پرده خود را با تأسیس نخستین پایگاه نظامی خود در خلیج فارس آشکار کرده که این موضوع پیامی برای کشورهای منطقه دارد که آنها به کمک آمریکایی ها قصد دارند منطقه را ناامن کنند.

پورمختار در ادامه تصریح کرد: توانمندی جمهوری اسلامی ایران واضح است و ما می توانیم از حقوق خود دفاع کنیم لذا هرگز اجازه نخواهیم داد چنین پایگاه هایی فعالیت هایی علیه ایران داشته باشند از این رو جمهوری اسلامی هرگونه خطای انگلیسی ها طی این حضور را پاسخ سختی خواهد داد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان حضور انگلیس در کنار آمریکا در خلیج فارس را نشانه اقدامی میان این دو کشور دانست و خاطرنشان کرد: پیش از این آمریکایی ها پایگاه های نظامی در قطر و عربستان داشتند و امروز انگلیسی ها در بحرین پایگاه نظامی تأسیس می کنند که نشان می دهد نه تنها این کشورها با هم تقابل ندارند بلکه در پشت صحنه همواره همراه بوده اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet