شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/01/20 07:50:12
سرویس سیاسی
کریمی قدوسی:

حضور انگلیس در خلیج فارس به معنای کاهش فعالیت ناوگان پنجم دریایی آمریکا است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است آمریکا و انگلیس در یک هماهنگی کامل برای حضور نظامی در خلیج فارس به سر می‌برند.
حضور انگلیس در خلیج فارس به معنای کاهش فعالیت ناوگان پنجم دریایی آمریکا است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است آمریکا و انگلیس در یک هماهنگی کامل برای حضور نظامی در خلیج فارس به سر می‌برند. https://cdn.icana.ir/d/019/43086.jpg حضور,انگلیس,در,خلیج,فارس,به,معنای,کاهش,فعالیت,ناوگان,پنجم,دریایی,آمریکا,است Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، ضمن محکوم کردن افتتاح نخستین پایگاه نظامی انگلیس در بحرین و در حاشیه خلیج فارس، گفت: فعالیت های نظامی آمریکا و انگلیس کاملا با یکدیگر هماهنگ و این کشورها در نقاطی از خلیج فارس اولویت حضور را به یکدیگر می دهند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه حضور انگلیسی ها در منطقه اتفاق جدیدی نیست، اظهار داشت: انگلیسی ها همواره حضور مستمری به خصوص در دو دهه اخیر بعد از جنگ خلیج فارس در منطقه داشته اند و بعد از سقوط صدام در بصره پایگاه نظامی تأسیس کردند همچنین پایگاهی نیز در افغانستان داشتند.

وی در ادامه با بیان اینکه انگلیسی ها شامه قوی داشته و در مسائل منطقه تا جایی حضور می یابند که هزینه برای آنها کم باشد، عنوان کرد: انگلیسی ها به محض اینکه شاهد افزایش تلفات نیروهای خود در منطقه شدند بصره را رها کرده و میدان را به آمریکایی ها دادند.

کریمی قدوسی یادآور شد: زمان مجلس هشتم یکی از روسای احزاب انگلیس به ایران آمد، همان زمان در دیداری که وی با کمیسیون امنیت داشت من گفتم افغانستان کشوری است که نیروی نظامی هر کشوری به آنجا برود باید تا 40 سال با خود مهمات ببرد که بعدها انگلیسی ها نیز به دلیل هزینه بالا از افغانستان خارج شدند.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم ادامه داد: انگلیسی ها بعد از سفری که وزیر خارجه این کشور به عربستان داشت قصد داشتند به نحوی بغض خود را نشان دهند چرا که چندان به اهداف خود در منطقه نرسیده بودند لذا با حضور نظامی در آب های خلیج فارس با همکاری بحرین قصد دارند خشونت خود را به رخ بکشند.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر حضور انگلیسی ها در بحرین به معنای این است که آمریکا شعله ناوگان پنجم دریایی خود را در بحرین پایین کشیده و اکنون قرار است انگلیسی ها جایگزین شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در هر حال ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان وقایع خلیج فارس را رصد می کند و در حال حاضر نیز انگلیسی ها در موضع ضعف قرار دارند از این رو آوردن نیروی نظامی بیشتر صرفا پیام سیاسی داشته و آنها وارد تهدید نظامی نخواهند شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet