ایام محرم 1398
1397/01/20 08:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

آخرین وضعیت مرزبان ربوده شده در مرز میرجاوه/ بی‌اثرشدن افزایش بودجه وزارتخانه‌ها در پی افزایش قیمت دلار/ حذف حق عائله‌مندی از حقوق خانم‌های مجرد فرهنگی

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
آخرین وضعیت مرزبان ربوده شده در مرز میرجاوه/ بی‌اثرشدن افزایش بودجه وزارتخانه‌ها در پی افزایش قیمت دلار/ حذف حق عائله‌مندی از حقوق خانم‌های مجرد فرهنگی اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612107009600340.jpg آخرین,وضعیت,مرزبان,ربوده,شده,در,مرز,میرجاوه/,بی‌اثرشدن,افزایش,بودجه,وزارتخانه‌ها,در,پی,افزایش,قیمت,دلار/,حذف,حق,عائله‌مندی,از,حقوق,خانم‌های,مجرد,فرهنگی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

علی مطهری نایب رئیس مجلس شوراى اسلامى، در آخرین پست اینستاگرامی خود عنوان کرد: مجلس به دنبال انتقام‌جویی از دولت نیست.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در صفحه خود در اینستاگرام  آخرین وضعیت پیگیری سعید براتی مرزبان ربوده شده در مرز میرجاوه را تشریح کرد. 

در خصوص آخرین وضعیت پیگیری سعید براتی مرزبان ربوده شده، اظهار داشت: بنابر اخباری که آمده "سعید براتی" سرباز ربوده شده در اختیار گروهک هایی است که در پاکستان حضور دارند و تلاش فراوانی نیز برای آزادسازی وی صورت گرفته است.  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این مسائل به صورت جسته و گریخته اعلام می‌شود، بیان کرد: در سال جاری نیز به دلیل ضرورت پیگیری این مساله، مجددا آزادی سرباز ربوده شده، پیگیری می‌شود.  وی افزود: در مورد کسانی که گروگان گرفته شده‌اند همیشه اصل را بر این می گذارند که امید به آزادی آن‌ها وجود داشته باشد.  بروجردی گفت: این موضوع از سوی کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس پیگیری می‌شود و نیاز به دستور جدیدی نیست.  

لازم به ذکر است 6 اردیبهشت ماه سال 96، ماموران انتظامی هنگ مرزی میرجاوه با اشرار درگیر شدند و متأسفانه در این درگیری، شماری از مأموران نیروی انتظامی مجروح و تعدادی نیز به شهادت رسیدند.  در این درگیری یکی از سربازان مرزبانی توسط اشرار ربوده شد که بنا بر گزارشاتی که مطرح شد، وی را به خاک پاکستان منتقل کردند. اگر چه می‌توان گفت به طور قطع سعید براتی زنده است ولی هنوز پس از گذشت حدود یکسال، این سرباز ربوده شده آزاد نشده است.

 

وی در پستی دیگر روز ملی فناوری هسته ای را گرامی داشت.

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شوراى اسلامى، ویدیویی از مصاحبه اش با شبکه خبر در خصوص نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به مناسبت فرا رسیدن روز ملی فناوری هسته ای منتشر کرد.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تاثیر گرانی دلار بر کم توجهی مسئولان به مسائل آموزشی و فرهنگی، گفت: به دلیل افزایش نرخ دلار، تمام وقت دولت صرف بحث دلار و روش‌های مدیریت و کنترل قیمت ارز می‌شود و در کوران تلاش دولت برای کاهش نرخ ارز، حوزه های آموزشی و فرهنگی به حاشیه و فراموشی می‌روند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قرار گرفتن فرهنگ و آموزش در اولویت چندم دولت و پرداختن صرف به بحران اقتصادی موجب از دست دادن فرصت‌ها خواهد شد و به‌ یقین جبران خسارت‌های آموزشی و فرهنگی به مراتب از اقتصادی بیشتر و حتی ناممکن است.

وی بیان کرد: اگرچه نمی‌توان در شرایط فعلی بودجه حوزه فرهنگ و آموزش را افزایش داد اما باید مراقب بود وضعیت آن‌ها از شرایط موجود بیشتر افول نکند؛لذا تقاضا دارم دولتمردان هوشیار باشند.

جعفرزاده ایمن آبادی همچنین درخصوص افزایش بودجه آموزش و پرورش درسال 97، توضیح داد:اگرچه بودجه این وزارتخانه افزایش پیدا کرده؛اما افزایش قیمت نرخ دلار موجب گرانی خدمات شده است,به عنوان مثال در پی این اتفاق قیمت تمام شده یک صندلی مدرسه نیز افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه هزینه‌های دولت در پی افزایش قیمت دلار تا 30 درصد افزایش پیدا کرده است، ادامه داد: دولت لایحه بودجه خود را با قیمت دلار سه هزار 500 تومانی به مجلس ارائه کرده است اما اکنون براساس دلار 5هزار و 100 تومان دخل و خرج ها مدیریت می‌کند.

عضوکمیسیون برنامه و بودجه درمجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه باید کاهشی برافزایش بودجه‌های سال 97 زد، توضیح داد: به‌عنوان مثال اگر بودجه آموزش و پرورش 50 درصد افزایش پیدا کرده است باید آن را 20 درصد حساب کرد که اثرگذاری آن را کمرنگ می‌کند؛ هرچند در برخی از وزارتخانه‌ها افزایش‌ها بی‌ثمر شده است.

 

 

وی همچنین با اشاره به نوسانات نرخ ارز در هفته های اخیر، گفت: ادامه روند افزایشی نرخ ارز ضعف دولت در کنترل بازار را نشان می دهد، لذا دولت باید به جای عصبانی بودن، شعار دادن و حرف زدن راهکار فنی برای کنترل نرخ ارز را اعلام کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رقم بزرگی ارز از کشور در ایام نوروز و پیش از آن در روزهای پایانی سال 96 از کشور خارج شد، افزود: تزریق بدون قاعده ارز بانک مرکزی به بازار و بستن مالیات نیز نتوانست بازار ارز را کنترل کند و تنها بازار اشباع شده و منجر به ادامه روند صعودی ارز شد.

ادامه روند افزایشی نرخ ارز مغایر با شعار سال 96 و 97 است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ادامه روند افزایشی نرخ ارز مغایر با شعار سال 96 و 97 است، ادامه داد: ادامه این روند اقتصاد کشور را دچار اختلال کرده، رکود را افزایش داده و کالای خارجی وجه قالب بر کالای داخلی می یابد و کالای داخلی دیگر قابلیت رقابت ندارد.

وی یادآور شد: با ادامه روند فعلی هر میزان شعار حمایت از کالای داخلی داده شود قابل حمایت کردن نیست، چراکه تمامی این عوامل منجر به این می شود که بازار و تولید داخلی شکست بخورد و نرخ تورم از یک رقمی به دو رقمی صعود کرده و زحمات چند ساله دولت از بین برود.

با ادامه روند افزایشی نرخ ارز کارخانه های بیشتری ورشکسته می شوند

جعفرزاده ادمه داد: با ادامه روند افزایشی نرخ ارز، تولید کاهش یافته،کارخانه های بیشتری ورشکسته می شوند،قیمت تمام شده کالا افزایش می یابد و سال خوبی برای تولید داخلی نخواهد بود.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آغاز جلسات مجلس از هفته آتی، تصریح کرد: کمیسیون های تخصصی همانند کمیسیون اقتصادی و بودجه باید در قالب یک کارگروه ویژه در هفته آینده به این موضوع ورود کرده و راه حلی برای ساماندهی بازار ارز تدبیر کنند.

 

 

جعفرزاده در پستی دیگردرباره بازی‌های تدارکاتی تیم ملی در آستانه جام جهانی،گفت: ما انتظار داریم برمبنای مقدوراتمان در جام جهانی عملکرد داشته باشیم و لازمه عملیاتی شدن این مهم بازی‌های تدارکاتی در شأن تیم فوتبال جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظار است تیم فوتبال ایران با بازی‌های تدارکاتی مناسب لرزه به اندام رقبای خود در جام جهانی بیندازد نه اینکه با بازی‌های تدارکاتی ضعیف رهسپار جام جهانی شود.

وی افزود بازی با تیم‌های محلی خارجی در آستانه جام جهانی به ضرر تیم ملی است و از سوی دیگر نیز گویا این تیم محلی نیز از ما شکایت کرده که جای انتقاد به عملکرد مسئولان فوتبال دارد؛ این در حالی است که مشخص است که با این نوع بازی‌های تدارکاتی نمی‌توان افزایش سطح کیفی فوتبال ایران را رقم زد.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود:تا فرصت باقی مانده تا آغاز جام جهانی، فدراسیون فوتبال تلاشش را مضاعف کند و بازی‌های تدارکاتی در شأن تیم ملی کشورمان برگزار کند زیرا اگر نگاهی به بازی‌های تدارکاتی تیم‌های حاضر در جام جهانی بیندازیم به سادگی متوجه خواهیم شد که تیم‌های حاضر در جام جهانی در حال برگزاری بازی‌های تدارکاتی در سطوح کیفی بالا هستند.

وی با بیان اینکه بازی با بزرگان فوتبال جهان می‌تواند روحیه بازیکنان تیم ملی فوتبال را افزایش دهد،تصریح کرد:به عنوان یک نماینده مجلس و پیگیر امور فوتبال، از روند بازی‌های تدارکاتی تیم ملی در جام جهانی رضایت ندارم و مراتب اعتراض و تذکر خود را اعلام کرده‌ام تا فردا نگویند "حالا که نتیجه خوبی نگرفتیم، مجلس شورای اسلامی ورود کرده است".

عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه انتظار قهرمانی درجام جهانی از تیم ملی نداریم، گفت: هم اکنون اعلام می‌کنم اگر نتایج تیم فوتبال ایران در جام جهانی دور از شأن و مورد تمسخر قرار بگیرد و اعتبار فوتبال ایران بشکند،به طور حتم با فدراسیون فوتبال برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

 

نماینده رشت در ادامه تصاویری از نشست فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با رئیس سازمان هلال احمر و نشست اش با فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان، منتشر کرد.

 

 

پروانه مافی نماینده مردم شریف تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس، از تذکر خود به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  لزوم جایگزینی ردیف مناسب در ازای حذف ردیف حق عائله مندی خانم های فرهنگی نوشت.

وی توضیح داد:  اخیرا وزارت آموزش و پرورش در اقدامی ردیف حق عائله مندی را از حقوق خانم های مجرد شاغل در آموزش و پرورش حذف کرده است. با توجه به درآمد اندک معلمان سرافراز کشورمان لازم است ردیف حقوقی جایگزینی برای این عزیزان در نظر گرفته شود تا این درآمد اندک بیش از این آسیب نبیند.

 

سیدصادق طباطبایی نژاد نماینده مردم شهرستان اردستان درمجلس شوراى اسلامى، گزارشی از سرکشی اش از روستاهای اردستان در ایام نوروز ارائه داد.

سرکشی ها به مدت ده روز و در مجموع 60 روستا بوده که 100 روستای باقی مانده در تابستان انجام خواهد شد.

 

 

محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس، با انتشار پست زیر مطرح کرد: درصد کم قدرتمند جامعه زور بیشتری نسبت به کل جامعه دارند. امکانات تفریحی دستگاه‌های دولتی باید واگذار شده و زمینه استفاده عموم فراهم شود.

 

علی اسدی نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی، از زمینه بازنگری محدوده منطقه ی حفاظت شده دهج در راستای توسعه منطقه با مسئولان کشوری نوشت.

این مشکل که موجب شکایت افراد بومی منطقه دهج به دلیل عدم صدور مجوز جهت راه اندازی طرح های صنعتی و تولیدی در این منطقه شده بود جزو اولویت های کاری نماینده قرار گرفت .
پیرو مکاتبات و جلسات مکرر اسدی نماینده در این خصوص ,طرحی در شورای عالی محیط زیست کشور در جهت خارج نمودن بخشی از دهج از منطقه محافظت شده مطرح شد که در جلسه ۱۳۹۶/۱۲/۲ این شورا با کلیات اصلاح مرز منطقه حفاظت شده مذکور موافقت گردید.

 

 

محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر بومهن و پردیس در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی خود مطرح کرد: در سال «حمایت از کالای ایرانی» باید به چه ضرورت‌هایی برای تحقق این شعار توجه داشت. این سؤالی است که در روزهای اخیر خیلی از صاحبنظران سعی کرده‌اند به آن پاسخ بدهند و استدلال‌هایی برای آن مطرح کنند.

محمدعلی وکیلی، نماینده تهران و عضو هیأت رئیسه مجلس در پاسخ به این سؤال به اصلاحات سیاسی تأکید کرده و توضیح می‌دهد که بدون اصلاحات سیاسی و مدنی، امکان شکوفایی اقتصادی کمرنگ و بعید می‌شود. او معتقد است برای حمایت از کالای ایرانی باید امکان مشارکت سیاسی و مدنی شهروندان بیشتر شود.

با توجه به شعاری که برای سال جدید انتخاب شده و وضعیتی که کشور دارد، اولویت مجلس در سال 97 چیست و آیا اساساً اولویت‌بندی صورت گرفته یا نه؟
مسأله ما امسال براساس شعار رهبر معظم انقلاب حمایت از کالای ایرانی است. این موضوع اما ضرورتی نیست که امسال به وجود آمده باشد بلکه در راستا و ادامه مجموعه مسائل کشور است که رهبری انقلاب آنها را تحت عنوان بحث‌های اقتصاد مقاومتی به طور مکرر مورد اشاره قرار داده‌اند. در مجموعه تمام سال‌های گذشته و خصوصاً در یک دهه اخیر تمرکز اصلی رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال روی مسائل اقتصادی، معیشتی و تولید داخلی بوده. به همین جهت از قبل مجلس به شکل جدی به این بحث‌ها ورود کرده بود.

به طور مثال سال قبل در جلسات هیأت رئیسه مجلس یکی از کارهای اصلی ما بررسی چالش‌ها و موانع حوزه تولید و اشتغال بود. در همین ارتباط ما مسأله پیشنهاد برای راه‌های برون رفت از این مشکلات را هم به کمیسیون‌های تخصصی مجلس ارجاع داده بودیم که طبیعتاً جمع‌بندی کمیسیون‌ها برای برون رفت از این مسائل مبنای کار مجلس در سال جدید خواهد بود. البته حتماً راه‌های تقویت تولید ملی و نحوه حمایت از کالای داخلی با مشارکت کمیسیون‌های تخصصی در اولویت مجلس است. اما در کنار این مسائل اولویت مهم دیگری وجود دارد به نام اصلاح ساختار دولت که کمیسیون مربوطه آن قبل از سال جدید شکل گرفت و امیدواریم ظرف یکی دو هفته آینده لایحه دولت با کار کارشناسی که در این کمیسیون انجام می‌شود در دستور کار قرار بگیرد.

 

 

سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در صفحه خود در اینستاگرام عوان کرد:

-تعلل بیش از این در تکمیل طرح مسکن مهر توجیه ندارد.

-بسیاری از واحدهای مسکن مهر پیشرفت فیزیکی بالایی دارند.

-جلوی مستهلک شدن واحدهای نیمه کاره مسکن مهر گرفته شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس، طولانی تر شدن روند تکمیل طرح مسکن مهر را به صلاح ندانست و گفت: معطل ماندن سرمایه آسیب جدی به اقتصاد کشور وارد کرده و به مستهلک شدن بناهای این طرح می انجامد.

 

 

 سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی،در جدیدترین پست اینستاگرامی خود ویدیویی از دیدارش با مردم و مسئولان شهربرزک و روستای بارونق کاشان و بازدید از مراحل احداث باند دوم جاده کاشان-برزک منتشر کرد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet