خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1397/01/20 16:00:00
سرویس سیاسی
حسن‌بیکی:

موضوع فیلتر تلگرام به جلسات بعدی موکول شد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر تقویت پیام‌رسان‌های داخلی، گفت: موضوع فیلتر تلگرام به جلسات بعدی موکول شد.
موضوع فیلتر تلگرام به جلسات بعدی موکول شد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر تقویت پیام‌رسان‌های داخلی، گفت: موضوع فیلتر تلگرام به جلسات بعدی موکول شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102427968155.jpg موضوع,فیلتر,تلگرام,به,جلسات,بعدی,موکول,شد Icana

ابوالفضل حسن بیکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص جلسه مشترک کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی و اقتصادی مجلس و فیلترینگ تلگرام، گفت: با توجه به زیرساخت‌ها کنونی کشور در مجموع نظر نمایندگان و مسئولان اجرایی بر آن است که زمان لازم لحاظ شود تا سقف مورد نیاز در ایران آماده شود. هم‌اکنون تلگرام حدود 40 میلیون کاربر دارد اما پیام‌رسان‌های داخلی پاسخگوی نیاز همه این کاربران نیست لذا در جلسه بعدی در مورد فیلتر تلگرام زمان‌بندی شود.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی دیگر سلسله اقداماتی باید توسط دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه در مورد تلگرام و پیام‌رسان‌های داخلی انجام دهند تا جمع‌بندی کامل تبدیل شود، علاوه بر این رد صورت نیاز جمع‌بندی نهایی به قانون تبدیل خواهد شد.

وی افزود: در شرایط کنونی همانگونه که ملت ایران باورش بر اعتماد به تلویزیون جمهوری اسلامی است، یک درصد از مردم هم از ماهواره استفاده می‌کنند که در نهایت هم اخبار صحیح را از رادیو و تلویزیون جمهوری اسلامی دریافت می‌کنند. بنابراین پیام‌رسان‌های داخلی هم باید مورد توجه واقع شود، هم‌اکنون هم زیرساخت‌های اصلی پیام‌رسان‌های داخلی آماده شده و تنها ابزارهای جدید برای تکمیل پروتکل باید در اختیار قرار گیرد.

حسن‌بیکی معتقد است: موضوع اشتغال و کارآفرینی در سیستم‌های فناوری نیز در پیام‌رسان‌های داخلی مورد توجه است، از سوی دیگر توسعه کشور در راستای توسعه بین‌المللی و جهانی را باید دنبال کرد چراکه ظرفیت لازم هم وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در بُعد فنی و علمی و امکانات زیرساختی در کشور غنی هستیم لذا دولت و وزارتخانه‌های مربوطه باید در این راستا حرکت کنند، بعد از آمادگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات زمان فیلتر تلگرام نیز اعلام خواهد شد.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی اعتماد مردم باید بیشتر از گذشته جلب شود، همچنین در مقطعی اقداماتی را انجام دهیم تا 50 میلیون کاربر تحت پوشش قرار گیرند تا نقصانی در کار و فعالیت‌های اقتصادی و غیره به وجود نیاید. متاسفانه ملت ایران از تجربیات تلخی چون فعالیت در گلکویست در گذشته برخوردار است که از تکرار این تجربیات باید جلوگیری شود.

حسن‌بیکی یادآور شد: زمانی گلکویست بالغ بر 5 میلیارد دلار پول مردم را غارت کرد، البته مردم نقش موثری در فعالیت غیرقانونی گلکویست داشتند، در دوره‌ای هم دهها هزار میلیارد مردم در موسسات مالی نیست و نابود شد به نوعی که به کمک مجلس و دولت و از محل اعتبارات عمرانی خسارات مالی مردم جبران شد. بنابراین در شرایط کنونی و در جریان تقویت پیام‌رسان‌های داخلی اقدامات با دقت فراوان باید انجام گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این پیام‌رسان‌های داخلی باید از آشوب‌های اقتصادی و اجتماعی به دور باشد، متاسفانه برخی از رسانه‌ها و شبکه‌های خارجی معاندین در کوتاه مدت به سمت دامن زدن به این آشوب‌ها رفته است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet