هدر موبایل
1388/06/01 13:05:00
سرویس صحن

انتقاد خباز به عدم ارائه برنامه‌های وزرای پیشنهادی

**"محمدرضا خباز" نسبت به ارائه نشدن برنامه‌های وزرای پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده مردم کاشمر در تذکر آیین نامه‌ای با استناد به ماده 188 گفت: براساس این ماده ریاست جمهوری باید بعد از 15 روز افراد کابینه را به همراه شرح حال و برنامه آنها به مجلس معرفی کند.

وی افزود: در نامه‌ای که رئیس جمهور برای معرفی وزرا به مجلس ارسال کرده است این جمله آمده ولی تعداد کاندیداها 21 نفر هستند در حالی که فقط شرح حال‌ها و برنامه‌های 4 نفر از آنها ارسال شده است و از آن 4 نفر نیز فقط یک نفر برنامه فرستاده است.

خباز اظهار داشت: معلوم می‌شود که ما باید فقط با قیافه نامزدها آشنا شویم در حالی که ما می‌خواهیم با برنامه‌ها، افکار و تصورات و دیدگاه‌های آنها نسبت به سند چشم انداز و قانون برنامه چهار و پنجم آشنا شدیم و باید بدانیم آنها توان اجرای این مسئولیت بزرگ را دارند یا خیر.

وی از هیات رئیسه خواست که هر چه زودتر برنامه‌های کاندیداهای وزارتخانه‌ها را در اختیار بگذارند تا نمایندگان با آگاهی به آنها رای اعتماد دهند.

نماینده کاشمر در تذکر دوم خود نیز در خصوص بند 57 قانون بودجه سال 88 گفت: دولت می‌بایست تا پایان خرداد ماه سال جاری گزارشی از بودجه سال 88 و انطباق آن با سند چشم انداز و قانون 5 ساله برنامه چهارم توسعه و سیاست‌های اجرایی اصل 44 قانون به مجلس می‌فرستادند اما این اتفاق هنوز نیفتاده است.

لاریجانی نیز در پاسخ به تذکر دوم وی گفت: از رئیس کمیسیون اقتصادی می‌خواهم که پیگیری کنند و نامه‌ای برای دولت تهیه کند تا به موقع این گزارش را به مجلس ارائه کند.

وی در خصوص تذکر اول خباز نیز اظهار داشت: در مورد اسامی وزرا و شرح حال و برنامه‌های آنها در 2 روز قبل ارسال شده بود اما نقایصی در چند مورد آن وجود داشت که از هیات رئیسه خواسته بودم این اشکالات را رفع کرده و در اختیار نمایندگان قرار دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet