ایام محرم 1398
1397/01/21 12:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

مسابقه برای بالا بردن آمار/ قانون بودجه‌ای که فقط ۲۰ درصد از آن اجرا شد / بازگشت به شرایط ایده‌آل هسته‌ای با کمترین خسارت در کوتاه‌ترین زمان

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
مسابقه برای بالا بردن آمار/ قانون بودجه‌ای که فقط ۲۰ درصد از آن اجرا شد / بازگشت به شرایط ایده‌آل هسته‌ای با کمترین خسارت در کوتاه‌ترین زمان اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612100519679589.jpg مسابقه,برای,بالا,بردن,آمار/,قانون,بودجه‌ای,که,فقط,۲۰,درصد,از,آن,اجرا,شد,/,بازگشت,به,شرایط,ایده‌آل,هسته‌ای,با,کمترین,خسارت,در,کوتاه‌ترین,زمان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

علاءالدین بروجردی نماینده مردم شریف بروجرد و اشترینان و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در آخرین پست اینستاگرامی خود از دیدارش با رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه نوشت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مجالس ایران و روسیه را موتور محرکه روابط دوجانبه دانست و گفت: تدوین نقشه راه برای گسترش روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف ضروری است. 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یکشنبه، 19 فروردین ماه با لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه دیدار و گفت وگو کرد.  علاءالدین بروجردی در ابتدای این دیدار با تبریک انتخاب مجدد ولادیمیر پوتین به عنوان رئیس جمهور روسیه افزود: امیدواریم در دوره جدید مسئولیت ایشان شاهد توسعه بیش از پیش مناسبات فیمابین باشیم. نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: همواره روابطی دوستانه و راهبردی میان جمهوری اسلامی ایران و روسیه برقرار بوده است لذا تدوین نقشه راهی برای گسترش ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور ضروری است. وی در بخش دیگری با تأکید بر توسعه و گسترش مراودات پارلمانی فیمابین اظهار داشت: مجالس دو کشور می‌توانند موتور محرکه و تسهیل‌کننده ارتباطات در بخش‌های مختلف باشند. بروجردی با اشاره به نزدیکی دیدگاه‌های دو کشور در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تصریح کرد: همکاری جمهوری اسلامی ایران و روسیه در مسائل منطقه‌ای و بین المللی به تأمین امنیت و ثبات پایدار بین‌المللی کمک می‌کند. این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از سیاست‌ها و اقدامات نادرست رئیس جمهور آمریکا گفت: عدم احترام به هنجارهای بین المللی، نقض تعهدات بین المللی و حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه به گسترش ناامنی و تداوم بحران منجر می-گردد.  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان بر ضرورت اجرایی شدن موافقت‌نامه و تفاهمات به امضاء رسیده میان دو کشور خاطرنشان کرد: عملیاتی شدن موافقتنامه‌ها و رفع موانع بانکی می‌تواند به توسعه مراودات اقتصادی، تجاری و صنعتی میان بخش‌های دولتی و خصوصی ایران و روسیه منجر گردد.

 

 

وی در پستی دیگر سالروز شهادت شهید سید مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

 

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شوراى اسلامى رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، در صفحه خود در اینستاگرام مطرح کرد: گذاشتن مسابقه برای بالا بردن امار. پانصدهزار نفر به زیارت بی بی حکیمه در طول سیزده روز نوروز رفتند. یعنی روزانه حدود سی و هشت هزار نفر. یعنی حدود ده هزار ماشین در روز. یعنی اگر ماشینها چسبیده پشت سر هم بیاستند پنجاه کیلومتر ماشین. اگه دوبل بایستتد بیست و پنج کیلومتر ماشین. اخه نمیدونم مگه مجبوریم هر آماری بدیم. یکی هم پیدا نمیشه بره بشماره.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی اش در تشریح نشست اعضای فراکسیون متبوعش با رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه کشور ما از نظر فراوانی، وسعت و تنوع حوادث و سوانح یکی از حادثه خیزترین کشورها بوده است، گفت: هم اکنون شاهدیم که طیف وسیعی از حوادث و سوانح از سیل و زلزله، برف و کولاک و رانش زمین تا تصادفات وسایل نقلیه هوایی و زمینی هر ساله در کشور رخ می دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران طبق قانون مدیریت بحران، قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر و قانون برنامه ششم توسعه، وظایف و تکالیفی در امر امدادرسانی و حوادث و سوانح برعهده دارد.

وی با یادآوری اینکه در سال گذشته شاهد وقوع حوادث غم انگیزی در کشور بودیم تصریح کرد: متاسفانه در سال 96 شاهد وقوع زلزله، سیل و سوانح هواپیما و... بودیم که کام جامعه را تلخ کرد. جمعیت هلال احمر در چنین شرایطی به خوبی ورود پیدا کرده و در بدترین شرایط توانست وظایف خود را انجام دهد.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه امدادرسانی به حوادث و سوانح، امری هزینه بر بوده و ضرورت دارد که جمعیت تحت تاثیر حتما به شرایط عادی برگردانده شود، یادآور شد: جمعیت هلال احمر طی سالیان گذشته در موضوعاتی که برای کشور حادث شده حضور به موقع، جدی و تاثیرگذار داشته و توانسته است در این زمینه نمره قابل قبولی را کسب کند. همچنین این مسئله زمانی اهمیت پیدا می کند که بدانیم در سال های اخیر این نهاد از نظر بودجه و امکانات از وضعیت چندان مناسبی برخوردار نبوده، چرا که عمده بودجه هایی که برای آن مصوب شده بدان تخصیص پیدا نکرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: اگر از یک دستگاه توقع داشته باشیم که به موقع و به طور مناسب اقدام کند، لازم است از نظر امکانات و تجهیزات و بودجه نیز توجه خاصی بدان داشته باشیم، بنابراین در این شرایط ضروری است که جمعیت هلال احمر از نظر تجهیز انبارها و امکانات به روز، دست پر داشته باشد.

وی تاکید کرد: یکی از مواردی که باید بدان توجه ویژه داشته باشیم این است که در سال گذشته همزمان با وقوع حوادث، بسیاری از توان عملیاتی و لجستیکی جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی هزینه شده و در شرایط کنونی ضروری است که به سرعت امکانات مصرف شده جایگزین شود.

 

 

وی در پستی دیگر نوشت: در کشوری که قانون بودجه آن در یک سال (۱۳۹۵) بیست درصد فقط اجرا شود و شصت و پنج درصد ان تمام یا یخشی از ان اجرا نشود و نوزده درصد اجرای ان برخلاف هدف قانون گذار باشد و هشت درصد هم فاقد عملکرد باشد آیا می بایست امیدی به پیشرفت و توسعه آن کشور داشت ؟ 

 

 

جعفرزاده همچنین از نشست اضطراری کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با وزیر اقتصاد در خصوص وضعیت ارز و بدهکاری دولت خبر داد.

 

 

محمدعلی وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس، توهین و تحقیر هر کدام از اقوام ایرانی را تضعیف کل ایران و اقدامی ضد ملی دانست.
محمدعلی وکیلی در نشست علنی یکشنبه، ۱۹ فروردین‌ماه مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: همه می‌دانیم که یکی از عناصر مقوم این سرزمین، پلورالِ قومی آن است. ایرانِ فرهنگی توانسته دامنه و هاضمه خود را آنچنان وسیع و وثیق کند که به راحتی اقوامِ مختلف خود را ذیلِ مفهوم ایران تعریف کنند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ادامه داد: لذا قوام ایران قائم به اقوامِ آن است. توهین به هرکدام، در واقع توهین به کل ایران و ایرانیت است. بنابراین، توهین به اقوام، گذشته از غیرانسانی بودن، یک اقدامِ ضدملی است. به قول بزرگی، هر چند من لرم، اما جانم را فدای ایران می‌کنم. به همین سبب توهین به هموطنان ترک، قلب ما را به درد می‌آورد؛ توهین به هموطنان کرد، ما را رنجور می‌کند؛ توهین به بلوچ را توهین به خود می‌دانیم؛ توهین به طبری و گیلکی‌ها را برنمی‌تابیم.
وی با بیان اینکه ما از رهگذری ادبیات توهین‌آمیز نسبت به قوم لر را محکوم می‌کنیم که آن را توهین به ملیت خود می‌دانیم افزود: ما زمانی لریم که ایران وجود داشته باشد. نه قوممان را بدون ایران می‌خواهیم و نه ایران بدون این اقوام ریشه‌دار معنا دارد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از این روی، از همکار محترمی که ادبیات ناشایستی در مورد قوم لر به‌کار برده است می‌خواهم که از قوم لر و همه ایران معذرت‌خواهی کند. چراکه توهین به هرکدام از اقوام توهین به کل ایران است.

 

 

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس،  با تأکید بر اینکه در خصوص کاهش عوارضی آزادراه همدان ساوه با وزیر راه صحبت کردیم، افزود: با توجه به اینکه این آزادراه دست بخش خصوصی است، نمی‌گوئیم نرخ کم شود بلکه همسان‌سازی شود. 
امیر خجسته بیان کرد: ابتدا باید ارزیابی شود که نرخ جاده تهران ـ قم و سایر جاده‌ها چقدر است، بنابراین باید برای آزادراه همدان ساوه هم با سایر جاده‌ها همسان‌سازی شود که بخش خصوصی نیز ضرر نکند. 
وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذار بخش خصوصی آزادراه می‌گوید هنوز آنچه باید از آزادراه درآمد می‌شد، محقق نشده است و لذا حق ما ادا نشده است و طی صحبت با وزیر نیز قرار بر این شد که همسان‌سازی شود. 
نماینده مردم همدان در مجلس یادآور شد: راه‌هایی که از قبل با سرمایه ملی سرمایه‌گذاری شده با راه‌هایی که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شده است، همسان‌سازی شود تا فشار به جاده ساوه ـ همدان نیاید که نرخ بالایی اخذ شود. 
وی با تأکید بر اینکه نرخ بالای عوارضی جاده همدان ـ ساوه ظلمی در حق مردم است، گفت: راه‌هایی در سطح کشور است که عوارض 15 تا 20 هزار ریال است اما همدان ـ ساوه بیش از 100 هزار ریال و برای خودروهای مختلف متفاوت است و این عادلانه نیست. .
خجسته تأکید کرد: حرف ما با وزارت راه این است که چندین سال قبل سرمایه ملی در جاده‌های کشور هزینه شده است، بنابراین باید نوعی همسان‌سازی در جاده‌های کشور شکل گیرد که فشار به غرب کشور و یک استان وارد نشود و حداقل نرخ مصوب شود.

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژى مجلس،  نشست کمیسیون متبوعش با حضور رییس سازمان انرژی اتمی را تشریح کرد: 

رئیس سازمان انرژی اتمی به همراه معاونانش در نشست امروز کمیسیون حضور یافت که اعضای کمیسیون سوالاتی در حوزه های مختلف از علی اکبر صالحی مطرح کردند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح محورهای بحث شده در جلسه امروز افزود: مباحثی همچون تحقیق و توسعه، اکتشاف و استخراج، مباحث علمی و دانشگاهی، احتمال خروج آمریکا از برجام و تبعات و کارهایی که باید در این راستا صورت گیرد، در نشست امروز کمیسیون مطرح شد و اعضای کمیسیون دغدغه های خود را در این باره مطرح کردند.

اگر خروج از برجام اتفاق افتاد، با کمترین خسارت به شرایط آرمانی و ایده آل خود باز گردیم

وی با بیان اینکه میزان اجرا و انطباق عملکرد سازمان انرژی اتمی با احکام دائمی، قوانین و مصوبات مجلس و برنامه ششم توسعه مورد بحث قرار گرفت، ادامه داد: رئیس سازمان انرژی اتمی توضیحاتی در این باره به نمایندگان کمیسیون انرژی ارائه داد.

حسنوند با اشاره به اینکه یکی از مسائل مطروحه از سوی نمایندگان، موضوع خروج آمریکا از برجام و نحوه عملکرد ما در برابر این موضوع است، یادآور شد: ملت ایران از مسئولان توقع دارند که اگر خروج از برجام توسط آمریکا اتفاق افتاد در کوتاهترین زمان و با کمترین خسارت به شرایط آرمانی و ایده آل خود باز گردیم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس سازمان انرژی اتمی و همکارانش این اطمینان خاطر را به مردم دادند که در بخش های مختلف و بازگشت پذیری می توانیم شرایط خوب و ایده آلی را پیش رو داشته باشیم.

 

 

وی در پستی دیگر تصویری از دیدار نوروزی جمعی از مسئولان کشور با رهبر انقلاب اسلامی به اشتراک گذاشت.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس شوراى اسلامى، در صفحه خود در اینستاگرام تصویری از اولین جلسه علنی مجلس در سال ۹۷ منتشر کرد.

 

 

همایون هاشمی عضوکمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی اش نوشت: مسئولان حوزه دارو باید درجهت همراهی با اجرای طرح تحول سلامت برنامه‌ریزی کنند.
قرار نیست هیچ تحولی در نرخ و قیمت دارو صورت بگیرد.
امسال همان رویه سال گذشته وجود دارد مگر اینکه مسئولان اجرایی سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت تصمیم جدیدی بگیرند، اما تاجایی که اطلاع دارم قیمت داروها تغییر اساسی نداشته و قرار هم نیست که تغییری در آن ایجاد شود،اگر قرار باشد در نرخ داروی خاصی نسبت به سال گذشته تغییری ایجاد شود، وزارت بهداشت کمیته‌های تخصصی دارد که بعد از بررسی‌های کارشناسی در این مورد تصمیم می‌گیرند.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تصاویری از نشست فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نیرو و نماز جمعه کاشان منتشر کرد.

 

 

وی همچنین از صدور مجوز نقشه برداری جاده مواصلاتی حرم تا حرم برای تسهیل دسترسی مسافران و گردشگران داخلی و خارجی به زیارت «مشهد اردهال کاشان» خبر داد.

 

 

غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار، آرادان و ایوانکی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی،  با انتشار پستی عنوان کرد: ️چشم انداز اشتغال در سال ۹۷ در سطح شهرستان گرمسار مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، در صفحه اینستاگرامی خود با اشاره به نشست فراکسیون مستقلین با رئیس جمعیت هلال‌احمر خبر داد؛ هر ۴۵ دقیقه یک کشته در سوانح جاده‌ای نوروز سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت که با توجه به گزارشهای ارائه شده از سوی رئیس جمعیت هلال احمر، سوانح جاده‌ای ۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و هر ۴۵ دقیقه یک کشته در سوانح جاده‌ای نوروز داشته ایم. مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: فراکسیون مستقلین صبح امروز نشستی با آقای پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر داشت که ایشان در این نشست گزارشی از وضعیت این سازمان و بودجه سال ۹۷ آن ارائه کرد که براساس آن بودجه این سازمان ۱۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. همچنین در حال حاضر ۲۴ فروند هلیکوپتر در هلال احمر موجود است و اعتبار دو فروند دیگر نیز پرداخت شده که باید تحویل داده شود. وی با اشاره به تاکید بر ضرورت آموزش نیروهای امدادی و آموزشهای مستمر در این جلسه گفت: ۳۰۰ دستگاه ماشین امداد و نجات و آمبولانس برای هلال احمر خریداری شده که به زودی به ناوگان حمل و نقل هلال احمر اضافه شده و در استانها توزیع می شود. سخنگوی فراکسیون مستقلین خاطرنشان کرد: در این نشست موضوع سفرهای نورزوی هم طرح شد البته هلال احمر تنها مرجع ارائه گزارش نیست اما طبق گزارش ارائه شده کشته های سوانح جاده‌ای نوروز امسال ۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و هر ۴۵ دقیقه یک کشته در تصادفات جاده‌ای داشتیم که آمار وحشتناکی است. لاهوتی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس سالانه ۱۵ هزار کشته در جنگ داشتیم، یادآور شد: در حال حاضر ۲۰ هزار کشته در سال در سوانح رانندگی داریم و با توجه به اینکه خیلی از افرادی که در اثر سوانح جاده ای فوت می کنند سر صحنه کشته نمی شوند و بعدا فوت می کنند جزو این آمار آورده نمی شود. بنابراین ما سالانه بیش از ۲۰ هزار کشته در سوانح جاده‌ای داریم. وی در پایان اظهار کرد: قرار شد در جلسه دیگری با حضور همه دستگاه‌های امدادی اورژانس، پلیس راهداری و غیره موضوع مربوط به سوانح جاده‌ای مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

 

 

وی در پستی دیگر خبر داد: مجلس در آستانه تصویب وزارت گردشگری.

 

 

لاهوتی همچنین تصویری از جلسه اش با  شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص حل مشکلات تولید و اصناف  و شهرک های صنعتی شهرستان لنگرود، به اشتراک گذاشت.

 

مهدی سنایی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و سفیر کنونی ایران در روسیه در جدیدترین پست اینستاگرامی خود از مصاحبه اش با روزنامه سازندگی در خصوص مسائل مختلفی از قبیل همکاری های ایران،روسیه و ترکیه، شرایط اقتصادی و سیاسی روسیه، روسیه پس از انتخابات، خواسته های جوانان این کشور، راهبرد مسکو در خاورمیانه، تاثیر خروج احتمالی آمریکا از برجام بر همکاری ایران خبر داد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet