هدر موبایل
1397/01/21 12:07:17
سرویس صحن
کامران در نطق میان دستور:

فرماندهی واحد اقتصادی ایجاد شود/ لزوم تزریق فرهنگ شهید صیادشیرازی به سیستم اداری

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: در سالی که رهبری بازهم به مسائل اقتصادی اشاره کردند باید فرماندهی واحد اقتصادی ایجاد شود.
فرماندهی واحد اقتصادی ایجاد شود/ لزوم تزریق فرهنگ شهید صیادشیرازی به سیستم اداری نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: در سالی که رهبری بازهم به مسائل اقتصادی اشاره کردند باید فرماندهی واحد اقتصادی ایجاد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106058732427.jpg فرماندهی,واحد,اقتصادی,ایجاد,شود/,لزوم,تزریق,فرهنگ,شهید,صیادشیرازی,به,سیستم,اداری Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسن کامران  در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 21 فروردین ماه) در نطق میان دستور خود، اظهار داشت: یک دهه است که حقابه کشاورزان اصفهانی به غارت رفته است و مسئول این امر را وزرات نیرو معرفی کرده‌اند. این جماعت معترض نظام را دوست دارند ولی هر بار که اعتراض می‌کنند کتک می‌خورند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خرداد ماه 5 میلیون نفر در استان اصفهان آب شرب ندارند، بیان کرد: این نتیجه مدیریت ضعیف است، سوال ما این است که چرا قانون اجرا نمی شود، زیرا در قانون بر توزیع عادلانه آب تاکید شده است، خروجی عدم اجری قانون نارضایتی مردم است، در این ده سال به مردم دروغ گفته‌ایم. وزارت نیرو بخاطر عملکردش محاکمه نشد در حالی که تخلف کرده، وقتی چند استان را به هم می‌ریزد بار امنیتی دارد و این به معنای سوء تدبیر است.

وی با بیان اینکه ارز و آب مهم هستند، افزود: در برنامه ششم اولویت را آب تعیین کردیم. در غرب استان اصفهان درخت گلابی که سخت پرورش می یابد اکنون آب ندارد.

کامران با اشاره به اینکه از رئیس مجلس می‌خواهم که جلسات منظم و مستمر در مورد آب برگزار شود تا از این وضع نجات یابیم، ادامه داد: بانک به کشاورزان برای بازپرداخت وام فشار می‌آورد، اما از سویی حقابه را وزارت نیرو به کشاورزان نمی‌دهد و پول گندم را نیز به آن ها پرداخت نمی‌کنند ولی ستادخبری کشاورزان کلاه نمدی را احضار می‌کند.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 5 میلیون نفر آب شرب ندارند و پشت سدها نیز خالی است، گفت: باید از سهمیه آب صنعت اصفهان، صنعت یزد، چهارمحال، آب شرب و همه واحدها استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز سالگرد شهید صیاد بود، افزود: انتظار داشتیم که رئیس مجلس در این زمینه نطق می‌کردند. شهید صیاد یک فرهنگ بود که آقا بر تابوتش بوسه زد. صیادشیرازی ساده زیست بود و اجازه نمی داد یک سرباز کیف وی را دست بگیرد و با علم و دانش اجرای تکلیف می کرد.

کامران ادامه داد: در عملیات مرصاد حکم نداشت ولی به تکلیف خود عمل کرد، باید فرهنگ شهید صیاد شیرازی را در این سیستم اداری مریض وارد کنیم زیرا هیچ وقت کالای خارجی در خانه اش استفاده نکرد. پاویونی که مسئولان در آن تردد می‌کنند، باید این مسئولان اجازه دهند که چمدان‌هایشان باز شود و حتی اگر یک عطر وجود داشت، جلوی چشم آن‌ها آتش بزنند و نشان دهیم که در این زمینه فقط شعار نمی‌دهیم. فقط برای حمایت از کالای ایرانی شعار ندهیم بلکه باید فرهنگ شهید صیادها را اجرا کنیم.

وی افزود: 29 فروردین روز ارتش است، باید توجه داشت که ارتش کودتا نکرد بلکه به مردم پیوست و در همه صحنه‌ها هم پیروز بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این سفرهای خارجی همچنان ادامه دارد در حالی که مقام معظم رهبری فرموده‌اند "سفر غیرضروری حرام است". همه مقامات اعلام کنند که ارز ماموریت‌شان قطع شود، زیرا پول بلیط، غذا و هتل شان از مردم است. در حالی که باید فرهنگ اشرافی گری از بین برود ولی در سفره‌ها 4 غذا هست هم زمان افرادی در کشور هستند که نمی‌توانند گوشت تهیه کنند. توجیه در این زمینه بدتر از گناه است.

وی افزود: آمریکا فکرش در مورد صنعت هسته‌ای ایران را به گور ببرد، صنعت هسته‌ای با جوانان کشور رونق گرفت. باید در داخل با وحدت حول محور ولایت به مزاج مردم برگردیم.

نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه همسان سازی حقوق کارگران، بازنشستگان کشوری و لشکری و فولادی ها باید انجام شود، لازم به ذکر است که فولادی ها در 13 استان هر ماه پول حقوق شان عقب می افتد و پول درمان ندارند، گفت: در سالی که رهبری بازهم به مسائل اقتصادی اشاره کردند باید فرماندهی واحد اقتصادی ایجاد شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet