هدر موبایل
1397/01/22 14:50:38
سرویس استان ها
کیان پور:

مطالبات کشاورزان درود و ازنا پرداخت نشده است/ نرخ گندم بر مبنای تورم تعیین شود

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس با بیان اینکه کشاورزان ازنا از عدم پرداخت بهای چغندرقند گله مندند،گفت: حاشیه نشینی و لطمه مستقیم به اقتصاد معیشتی از پیامدهای منفی تاخیر در پرداخت بهای تولیدات کشاورزان است.
مطالبات کشاورزان درود و ازنا پرداخت نشده است/ نرخ گندم بر مبنای تورم تعیین شود نماینده مردم درود و ازنا در مجلس با بیان اینکه کشاورزان ازنا از عدم پرداخت بهای چغندرقند گله مندند،گفت: حاشیه نشینی و لطمه مستقیم به اقتصاد معیشتی از پیامدهای منفی تاخیر در پرداخت بهای تولیدات کشاورزان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105043754319.jpg مطالبات,کشاورزان,درود,و,ازنا,پرداخت,نشده,است/,نرخ,گندم,بر,مبنای,تورم,,تعیین,شود Icana

 مجید کیان  پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه  ملت  درباره عدم پرداخت مطالبات کشاورزان درود و ازنا،گفت: مطالبات چغندرکاران درود و ازنا در شرایطی در زمان مقرر پرداخت نمی‌شود که کشاورزان برای  تولید محصولات با  مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می‌کنند؛ بنابراین سزاوار نیست کشاورزان این اقشار زحمتکش تحت فشارهای اقتصادی قرار بگیرند.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نرخ بهای گندم تاکنون  برای سال جدید تعیین تکلیف نشده است و از سوی دیگر نیز نباید به هیچ وجه بهای گندم به مانند سال گذشته تعیین شود زیرا  با این شرایط کشاورزان رغبتی برای تولید گندم نخواهد داشت.

کیان پور افزود: نرخ گندم باید با برمبنای تورم تعیین شود تا ساختار هزینه تولید با سود متعارف برای کشاورزان درود و ازنا همخوانی داشته باشد  زیرا در غیر اینصورت ماندن در چرخه تولید برای کشاورزان صرفه اقتصادی ندارد.

وی ادامه داد: نرخ بهای گندم می‌بایست برطبق آمار تورم اعلامی بانک مرکزی  تعیین شود تا کشاورزان در هر منطقه به ویژه درود و ازنا بتوانند محصول گندم را  با بهای منطقی بفروش برسانند.

نماینده مردم درود در مجلس افزود: به خطر افتادن خودکفایی گندم با عدم تعیین نرخ همسو با هزینه تولید و سود متعارف  برای کشاورزان به سادگی رقم می‌خورد.

عضوهیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس بابیان اینکه  مطالبات چغندرکاران درود پرداخت نشده است یادآورشد: مهاجرت ،حاشیه نشینی و  لطمه مستقیم به اقتصاد معیشتی از  پیامدهای منفی تاخیر در پرداخت بهای تولیدات کشاورزان است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet