خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/01/22 11:16:48
سرویس اجتماعی
امینی فرد:

افزایش قیمت داروهای بیماران خاص به دلیل نوسانات بازار ارز توجیه قانونی ندارد/ مابه‌التفاوت را دولت پرداخت کند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت داروهای بیماران خاص توجیه قانونی ندارد، گفت: این نوع داروها با قیمت ارز چند ماه پیش خریداری شده است.
افزایش قیمت داروهای بیماران خاص به دلیل نوسانات بازار ارز توجیه قانونی ندارد/ مابه‌التفاوت را دولت پرداخت کند عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت داروهای بیماران خاص توجیه قانونی ندارد، گفت: این نوع داروها با قیمت ارز چند ماه پیش خریداری شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101234262586.jpg افزایش,قیمت,داروهای,بیماران,خاص,به,دلیل,نوسانات,بازار,ارز,توجیه,قانونی,ندارد/,مابه‌التفاوت,را,دولت,پرداخت,کند Icana

محمدنعیم امینی فرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت­، در رابطه با برخی اظهارات مبنی بر افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت داروهای بیماران خاص، گفت: دارو با ارز  چند ماه گذشته خریداری شده است و نباید به قیمت دلار قیمت روز به فروش برسد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: حساسیت های لازم در این رابطه ایجاد شده و دیروز این موضوع در صحن علنی مطرح شد؛ دکتر لاریجانی تاکید داشت که افزایش نرخ ارز مبادله ای باید دیده شود و طی موافقت نامه های مشخصی پیش بینی شود زیرا پیش بینی ها بر اساس ارز مبادله ای 3 هزار و 750 تومان بوده اما در حال حاضر که دولت آن را 4 هزار و 200 تومان اعلام می کند باید مابه التفاوت آن را وزارت بهداشت طی موافقت نامه هایی پیش بینی کند.

وی با بیان اینکه افزایش غیرمنطقی قیمت داروها بروز ناامنی روانی را به دنبال دارد، تصریح کرد: ثبت سفارش ها از گذشته انجام شده است و انتظار می رود دولت و سازمان برنامه و بودجه به تذکرات مجلس توجه کنند.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه افزایش قیمت داروهای بیماران خاص توجیه قانونی ندارد، گفت: دارو با ارز مبادله ای مشخصی وارد شده و توجیهی ندارد که بر اساس وضعیت و شرایط فعلی قیمت داروها را افزایش داد.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دستگاه های نظارتی به ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف هستند با هر گونه افزایش نرخ غیرواقعی دارو مقابله کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet