ایام محرم 1398
1397/01/22 11:59:56
سرویس صحن
عبادی در نطق میان دستور:

نجات از مشکلات کنونی در گرو حمایت از ولایت فقیه است/مسئولان باید پاسخگوی مطالبات مردمی باشند

نماینده مردم بیرجند در مجلس ضمن درخواست از مسئولان بخش های اجرایی برای پاسخ به مطالبات مردمی و تسریع روند رسیدگی به پرونده های فساد اقتصادی، رفع مشکلات کنونی کشور را در گروی حمایت از ولایت فقیه دانست.
نجات از مشکلات کنونی در گرو حمایت از ولایت فقیه است/مسئولان باید پاسخگوی مطالبات مردمی باشند نماینده مردم بیرجند در مجلس ضمن درخواست از مسئولان بخش های اجرایی برای پاسخ به مطالبات مردمی و تسریع روند رسیدگی به پرونده های فساد اقتصادی، رفع مشکلات کنونی کشور را در گروی حمایت از ولایت فقیه دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104095677006.jpg نجات,از,مشکلات,کنونی,در,گرو,حمایت,از,ولایت,فقیه,است/مسئولان,باید,پاسخگوی,مطالبات,مردمی,باشند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛  سید محمدباقر عبادی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 22 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت یاد شهدا و یادآوری مراسم تشییع اولین شهید مدافع حرم بیرجند خطاب به رئیس جمهور گفت: استان خراسان جنوبی از مشکلات بسیاری رنجور است بنابراین بیکاری و عدم سرمایه گذاری مناسب نیازمند توجه ویژه شما است.

استان خراسان جنوبی نیازمند مشوق‌های سرمایه‌گذاری است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سرمایه گذاری در استان بدون مشوق های ویژه دولت ممکن نیست و با وجود اینکه امسال سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده اما این مهم بدون ایجاد فضای کسب و کار مناسب اتفاق نمی افتد چرا تاکنون دولت اقدام مناسبی در این جهت انجام نداده است تا جایی که همچنان در رتبه بندی فضای کسب وکار دنیا ایران از رتبه خوبی برخوردار نیست.

وی طی درخواستی از رئیس جمهور تصریح کرد: هم اکنون باید مشوق های ویژه ای برای سرمایه گذاری در استان خراسان جنوبی قرار دهید تا آن ها رغبت کنند که در این استان مرزی سرمایه گذاری کرده و در پی آن مشکل اشتغال منطقه کاهش یابد، هرچه سریع تر این استان کم برخوردار را دریابد.

مردم در انتظار احداث راه آهن بیرجند هستند

عبادی خطاب به وزیر راه و معاونانش خاطرنشان کرد: راه های استان خراسان جنوبی به ویژه راه های بیرجند و قائن نیازمند توجه بیشتر است به وعده هایی که در این مورد داده اید عمل کنید چرا کوتاهی می کنید؟ مردم این منطقه در انتظار تسریع در احداث این راه ها هستند همچنین انتظار دارند راه آهن بیرجند عملیاتی شود.

وی خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: در تیم اقتصادی خود تجدیدنظر کنید با این تیم دولت به جایی نمی رسد ضمن اینکه باید تیم اقتصادی دولت افزایش قیمت ارز را پیش بینی کرده و قبل از این روند آن را مدیریت می کرد، مگر بانک مرکزی و آقای سیف مشغول چه کاری بودند که از این مهم غفلت کردند؟

عبادی خطاب به وزیر نیرو عنوان کرد: بحران آب در خراسان جنوبی، کشاورزان و مردم را مستاصل کرده است چرا که برای آبرسانی به حدود 480 روستا با تانکر اقدام می شود، چرا انتقال آب به این مناطق را جدی نگرفته اید؟ چرا در خصوص روند بارور سازی ابرها به مردم گزارش نمی دهید، آن ها در انتظار شنیدن این مهم هستند.

فرهنگیان خواهان اجرای طرح رتبه بندی هستند

وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: فرهنگیان خواهان اجرای طرح رتبه بندی هستند، این روند را تسریع کنید ضمن اینکه طرح تحقیق و تفحص از صندوق های ذخیره فرهنگیان با زحمت فراوان به پایان رسید و نزدیک به یک سال نمایندگان متعددی در این کمیته زحمت کشیدند و مفاسدی که در آن جا شکل گرفته بود را شناسایی کرده و این هفته در صحن علنی قرائت شد، از قوه قضائیه می خواهیم هرچه سریع تر به این پرونده رسیدگی کرده و رانت خواران اقتصادی را مجازات کنند.

ضرورت ایجاد تحول اقتصادی در وزارت امور خارجه

عبادی خطاب به وزیر امور خارجه افزود: وزارتخانه شما هنوز نگاه اقتصادی پیدا نکرده است و این در حالی است که این مهم باید از اولویت های این وزارتخانه باشد. اما به رغم برخی تحولات همچنان نگاه به این حوزه در وزارت امور خارجه کمرنگ است. روند تحول در حوزه اقتصادی این وزارتخانه را تسریع بخشید.

روند رسیدگی به پرونده مفاسد اقتصادی را تسریع بخشید

وی طی درخواستی از دولت اظهار کرد: هنوز مشکل سهامداران پدیده شاندیز حل نشده است، چرا حق و حقوق مردم را نمی پردازید، چرا تاکنون برخی موسسات مالی و اعتباری پول مردم را پرداخت نکرده اند، این روش مدیریت بانک مرکزی و دستگاه های مربوطه در مورد موسسات مالی و پدیده شاندیز محل نقد و تامل است.

عبادی افزود: حق و حقوق مردم و سهامداران پدیده شاندیز در حالی پرداخت نشده است که در گام اول حقوق وزارتخانه ها را جدا کرده و می پردازید اما به حقوق مردم نپرداخته و مقصران را شناسایی نمی کنید.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: مقصر این مسائل و بلاهایی که به سر مردم آمده کیست؟ آیا تاکنون در این مورد فردی به کرسی محاکمه کشیده شده است یا افرادی که اقدام به صدور مجوز برای فعالیت آن ها کرده یا به صورت نادرست به این پرونده رسیدگی می کنند پاسخگو بوده اند؟

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هم اکنون از همگان دعوت می کنم در شرایط سختی که دشمنان قسم خورده انقلاب انواع توطئه ها را برای تضعیف انقلاب اسلامی به کار گرفته اند با وحدت و همدلی پشت سر رهبر معظم انقلاب حرکت کنند و خواسته های جناحی، حزبی و رقابت ها را کنار بگذارند و فقط منافع مردم و انقلاب را در نظر گرفته و به وصیت بنیانگذار انقلاب اسلامی عمل کنند که فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به شما آسیبی نرسد چرا که یقینا اگر به این روش اقدام کنید و همه احزاب، گروه ها و نخبگان سیاسی اینگونه عمل کنند آینده این کشور بسیار امیدوارکننده خواهد بود و همه توطئه های استکبار جهانی و ایادی آن ها با شکست مواجه خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet