ایام محرم 1398
1397/01/22 12:20:38
سرویس صحن
ادیانی در تذکری مطرح کرد:

سیف فرمانبر است/ باید از رئیس جمهور یا معاون اول او برای بررسی بازار ارز دعوت می‌شد

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید موضوع مهمی چون نرخ ارز و حمایت از کالای ایرانی باید در حضور رئیس جمهور یا معاون اول وی در مجلس مورد بررسی قرار می‌گرفت زیرا سیف تنها فرمانبر است.
سیف فرمانبر است/ باید از رئیس جمهور یا معاون اول او برای بررسی بازار ارز دعوت می‌شد نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید موضوع مهمی چون نرخ ارز و حمایت از کالای ایرانی باید در حضور رئیس جمهور یا معاون اول وی در مجلس مورد بررسی قرار می‌گرفت زیرا سیف تنها فرمانبر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201703105603254338.jpg سیف,فرمانبر,است/,باید,از,رئیس,جمهور,یا,معاون,اول,او,برای,بررسی,بازار,ارز,دعوت,می‌شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید علی ادیانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 22 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 25 و بند 11 ماده 24 آیین‌نامه داخلی مجلس تذکری داد و گفت: رعایت شأن مجلس و نمایندگان ایجاب می‌کند مدیرانی که بنای ارائه گزارش به مجلس دارند جایگاه حقوقی مجلس را در نظر گیرند لذا از بیان مطالبی که در جلسات غیرعلنی مطرح می‌شود در گزارشات صدا و سیما پرهیز کنند.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جایگاه حقوقی مجلس بر اساس رعایت تقدیمی و اقناعی باید باشد نه اینکه به صورت یک طرفه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه رهاسازی و افزایش بی‌رویه نرخ ارز عرق اقتصاد ملی را خدشه‌دار کرد، افزود: از هیئت رئیسه انتظار می‌رفت موضوع مهمی چون نرخ ارز و حمایت از کالای ایرانی را در حضور رئیس جمهور یا حداقل معاون اول ایشان در صحن علنی مورد بررسی قرار دهند زیرا آقای سیف تنها فرمانبر است.

ادیانی یادآور شد: در بودجه ارز 3 هزار و 500 تومانی تصویب شد اما هم اکنون شاهد اعلام نرخ 4 هزار و 500 تومانی برای ارز هستیم، هر چند این افزایش با توجه به شرایط در نظر گرفته شده اما مسئولان می‌بایست نمایندگان را نیز توجیه کنند و از پرداخت یک جانبه به موضوعات بپرهیزند.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس باید روسای قضایی و اجرایی کشور را دعوت و از آنها بخواهد به نمایندگان گزارش دهند زیرا نمایندگان نمی‌توانند شنونده و توجیه‌گر باشند بنابراین سطح تعاملات مجلس و سایر قوا باید افزایش یابد.

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر ادیانی گفت: کیفیت جلسات غیرعلنی مورد نظر نمایندگان نیز هست از این رو مسائل با اهمیت تر در این جلسات مطرح می‌شود. از سوی دیگر مجلس به افزایش نرخ ارز و هزینه‌کرد آن ورود پیدا کرده و همراه دولت بررسی‌ها را ادامه می‌دهد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وحدت و افزایش تعاملات به طور یقین ضروری است زیرا بسیاری از مشکلات داخلی و خارجی امروز ما با وحدت ملی قابل حل است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet