ایام محرم 1398
1397/01/22 12:24:06
سرویس صحن
در صحن علنی صورت گرفت:

قاضی پور: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان تعیین تکلیف شود/ مطهری: دوهفته دیگر مطرح می شود

نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان مبنی بر تعیین تکلیف طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان گفت: براساس اظهارات هیات رئیسه این طرح حدود دو هفته دیگر مطرح می شود.
قاضی پور: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان تعیین تکلیف شود/ مطهری: دوهفته دیگر مطرح می شود نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان مبنی بر تعیین تکلیف طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان گفت: براساس اظهارات هیات رئیسه این طرح حدود دو هفته دیگر مطرح می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201710108503713718.jpg قاضی,پور:,طرح,اعاده,اموال,نامشروع,مسئولان,تعیین,تکلیف,شود/,مطهری:,دوهفته,دیگر,مطرح,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (چهار شنبه، 22 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی  در تذکری با استناد به اصل 49 قانون اساسی و ماده 145 آیین نامه داخلی مجلس گفت: براساس اصل 49 قانون اساسی "دولت موظف است ثروت‌های ناشی از ربا، غصب، رشوه، اختلاس، سرقت،قمار،سوءاستفاده از موقوفات،سوءاستفاده از مقاطعه کاری‌ها و معاملات دولتی، فروش زمین‌های موات و مباحات اصلی دایر کردن اماکن فساد و سایر موارد غیر مشروع‌ را گرفته و به صاحبان حق رد کند و در صورت معلوم نبودن او به بیت‌المال بدهد این‌ حکم باید با رسیدگی و تحقیق و ثبوت شرعی به وسیله دولت اجرا شود"، اما متاسفانه دولت این اقدام را انجام نداد و نمایندگان براساس این اصل موضوع اعاده اموال نامشروع مسئولان، طرح را تدوین کردند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به شرایط دی ماه سال 96  و وضعیت ارز، تعدادی از دلالان و صرافان غیرمجاز به بیت المال زیان زده اما دولت در این رابطه اقدام موثری انجام نداد. دکتر لاریجانی تذکر داد و رئیس کمیسیون اقتصادی جلسه ای را در این ارتباط برگزار کرد.

وی ادامه داد: دولت، صاحب و امانتدار ملت بوده و از پول کارگران و کشاورزان باید امانتداری کند، چرا خائنان را به قوه قضائیه معرفی نمی کند و هر وقت مشکلی پیش می آید نیروی انتظامی را وارد کارزار می کند.

نماینده مردم ارومیه خطاب به نایب رئیس مجلس ادامه داد: درخواست می کنم به دولت ابلاغ کنید در معاملات ارزی چه افرادی صاحب پول های مفت شده اند و آنها را به دادستان تهران معرفی کنید.

علی مطهری در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: دولت برابر اصل 49 باید اقدامات لازم را انجام دهد و حتی نیاز به قانون عادی هم نیست. البته این امر مراحلی دارد و باید موارد تخلف به اثبات برسد تا آبروی افراد در معرض خطر قرار نگیرد.

نایب رئیس قوه مقننه در رابطه با طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان گفت: براساس تصمیم هیات رئیسه این طرح حدود دو هفته دیگر مطرح می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet