ایام محرم 1398
1397/01/22 12:42:29
سرویس صحن
گیلانی در تذکر شفاهی:

جلوی انتقال آب از سرشاخه های دز و کارون گرفته شود/ نمک سد گتوند مانند بمب ساعتی عمل می کند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با تاکید بر اینکه مشکل کمبود آب در استان خوزستان جدی است، گفت: انتظار داریم از انتقال آب از سرشاخه های کارون و دز جلوگیری شود.
جلوی انتقال آب از سرشاخه های دز و کارون گرفته شود/ نمک سد گتوند مانند بمب ساعتی عمل می کند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با تاکید بر اینکه مشکل کمبود آب در استان خوزستان جدی است، گفت: انتظار داریم از انتقال آب از سرشاخه های کارون و دز جلوگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608106807163012.jpg جلوی,انتقال,آب,از,سرشاخه,های,دز,و,کارون,گرفته,شود/,نمک,سد,گتوند,مانند,بمب,ساعتی,عمل,می,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سهراب گیلانی در نشست علنی امروز (چهار شنبه، 22 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی  ضمن تشکر از سفر آتی وزیر نیرو به خوزستان گفت: صمیمانه از مدیران کل برق و آبفای شهری و روستایی خوزستان جهت تامین اعتبار و شروع 25 پروژه مرتبط در شوشتر و گتوند تشکر کرده و از عزیزان آقای مهندس غضنفری، مهندس درویش علی کریمی و دکتر حقیقی قدردانی می کنم.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به کاهش بارندگی و اعتراف رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به اینکه خوزستان مشکل جدی کمبود آب دارد، انتظار داریم از انتقال آب از سرشاخه های کارون و دز به جز آب شرب جلوگیری شود.

گیلانی گفت: نسبت به تامین آب برای منشأ ریزگردهای داخل سرزمین های خوزستان باید اقدام شود و خبرهای خوشحال کننده آن را به مردم هدیه کنیم.

وی نسبت به برخورد دوگانه مسئولان با کشاورزان انتقاد کرد و افزود: باید برای شوری آب پشت سد گتوند که سه برابر شوری آب خلیج فارس است و 8.5 میلیون تن نمک در آن وارد شده و مانند بمب ساعتی عمل می کند، باید راه حلی پیدا شود.

گیلانی ادامه داد: سازه های آبی و آبشارهای بی نظیر شوشتر که ثبت جهانی شده اند، باید مسیر اصلی تامین آب آنها اصلاح شود، زیرا بی توجهی یک ساله به مصوبات لایروبی این منطقه مورد اعتراض عدیده شده است.

وی در تذکر دیگر خود خطاب به وزیر اقتصاد افزود: چرا علی رغم جلسات متعدد و مذاکرات حضوری و تذکرات نسبت به آینده کشت و صنعت کارون که باید توسعه پیدا کند و برای اشتغال بیشتر مورد توجه قرار بگیرد، بی توجهی صورت می گیرد، بدانید که این رویه موجب تنفر مردم آن دیار خواهد شد، از این رو لازم است از مشاورهای طماع در این زمینه کمک نگرفته زیرا قطعا پشیمانی به بار خواهد آورد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور یادآور شد: وزیر اقتصاد وعده داده بود پس از تعطیلات، تیمی را به کشت و صنعت کارون با هماهنگی این جانب چرا اقدام خواهید کرد، ولی این موضوع نیز عملیاتی نشده است./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet