هدر موبایل
1397/01/22 14:42:11
سرویس اجتماعی
قربانی مطرح کرد:

رفع مشکلات حوزه سلامت در گروی تحقق اعتبارات 64هزار میلیاردتومانی این بخش

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با یادآوری تعیین منابع ۶۴هزار میلیاردی برای حوزه سلامت از دولت خواست تا به تکالیف قانونی خود درجهت تحقق اعتبارات وزارت بهداشت عمل کند.
رفع مشکلات حوزه سلامت در گروی تحقق اعتبارات 64هزار میلیاردتومانی این بخش عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با یادآوری تعیین منابع 64هزار میلیاردی برای حوزه سلامت از دولت خواست تا به تکالیف قانونی خود درجهت تحقق اعتبارات وزارت بهداشت عمل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712105572825901.jpg رفع,مشکلات,حوزه,سلامت,در,گروی,تحقق,اعتبارات,64هزار,میلیاردتومانی,این,بخش Icana

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اعلام این خبر از سوی سخنگوی وزارت بهداشت که این وزارتخانه ۱۳ هزار و ۸۹۹ میلیارد تومان از ۴ سازمان بیمه‌گر طلب دارد گفت: این ارقام صحیح نیست چراکه مجلس بیشترین میزان حمایت از وزارت بهداشت را هم در روند اجرای طرح تحول سلامت و هم انتقال پایه بیمه سلامت داشته است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، در تشریح نحوه تامین اعتبارات حوزه سلامت از طریق نمایندگان مجلس ادامه داد: برای تامین اعتبارات حوزه سلامت در قالب بهره‌مندی از اوراق مشارکت برای وزارت بهداشت در دو مرحله مبلغ هشت هزار میلیارد و چهار هزار و دویست میلیارد که در مجموه رقم سیزده هزار میلیارد مصوب شده است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون وزارت بهداشت باید نحوه پرداخت هزینه‌ها را در چارچوب قانون مدیریت کرده تا بتواند در استفاده از منابع تعیین‌شده صرفه‌جویی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: البته این اظهارنظر وزارت بهداشت مبنی بر اینکه دولت به تعهدات خود که برای حوزه سلامت در قانون بدان مکلف شده، عمل نکرده، قابل دفاع است؛ بنابراین دولت باید در جهت همراهی برای رفع مشکلات این وزارتخانه به تعهداتش عمل کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در مجموع منابعی که برای حوزه سلامت تعیین‌شده با احتساب درآمدهای اختصاصی حدود 64هزار میلیارد را رقم می‌زند که بر اساس اقدامات کارشناسانه به درستی تعیین شده است، بنابراین همه باید کمک کنند تا این میزان اعتبارات تحقق پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet