هدر موبایل
1397/01/22 13:21:56
سرویس صحن
خجسته در تذکر شفاهی:

درخواست برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی مفاسد اقتصادی داریم

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس از هیئت رئیسه مجلس خواست جلسه غیرعلنی تشکیل دهد تا نمایندگان بحث مفاسد اقتصادی، سران نظام اقتصادی و مشکلات بانک، ارز و گمرک را محرمانه مطرح کنند.
درخواست برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی مفاسد اقتصادی داریم نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس از هیئت رئیسه مجلس خواست جلسه غیرعلنی تشکیل دهد تا نمایندگان بحث مفاسد اقتصادی، سران نظام اقتصادی و مشکلات بانک، ارز و گمرک را محرمانه مطرح کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707102753149904.jpg درخواست,برگزاری,جلسه,غیرعلنی,مجلس,برای,بررسی,مفاسد,اقتصادی,داریم Icana

به گزارش خبرنگار خبر گزاری خانه ملت، امیر خجسته در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 22 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به هیات رئیسه مجلس گفت: سوال از وزیر اقتصاد در مورد ارز و بانک ها ارائه شد و از سوی هیات رئیسه مورد بحث قرار گرفت اما متاسفانه بعد از گذشت چند ماه هنوز در دستورکار قرار نگرفته است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: اتفاقی که دیروز رخ داد را 6 ماه پیش پیش بینی می کردیم انتظار داریم هیات رئیسه به قسم خود وفادار باشد زیرا بحث ارز بسیار مهم بوده و اگر دیروز حرکتی را از نمایندگان دیدیم ناشی از حس عصبانیت و ناراحتی مردم بود که از طریق نمایندگان به مسئولان اقتصادی بی کفایت به ویژه بانک مرکزی اعلام شده است.

وی با انتقاد از اینکه مردم زیر بار فشارهای اقتصادی قرار گرفته اند، ادامه داد: ارز یک روزه 500 تا 600 تومان و قیمت های اجناس و اقلام 40 تا 45 درصد افزایش یافته است، این در حالی است که در گذشته این موضوع را پیش بینی کرده بودیم اما در صحن علنی مطرح نشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: از رئیس مجلس طی نامه ای و حتی حضوری درخواست کردیم 2 ساعت وقت مجلس را به صورت غیرعلنی در اختیار ما قرار دهد تا بحث مفاسد اقتصادی، سران نظام اقتصادی و مشکلات بانک، ارز و گمرک را محرمانه اعلام کنیم زیرا در صدا و سیما نمی توان این مشکلات را بیان کرد مشکلات و فسادهایی که رخ داده کتبا به قوه قضائیه در گذشته اعلام کردند و رئیس مجلس در جریان قرار گرفت بنابراین نیاز است این موارد و مستندات به صورت جدی پیگیری شود و دو ساعت از وقت مجلس در اختیار ما قرار گیرد تا بیش از این مردم تحت فشار قرار نگیرند و سران فساد اقتصادی امنیت پیدا نکنند زیرا از زمین و آسمان و دریا قاچاق وارد کشور می شود و ما اسرار آن ها را پیدا کردیم و باید ابلاغ شود.

خجسته یادآور شد: من اسامی آن ها را به سران سه قوه اعلام کردم و مردم باید در جریان امور قرار گیرند.

علی مطهری در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: خجسته در زمینه مبارزه با فساد تلاش های بسیار و قابل تقدیر انجام داده و از وی سپاسگزاری می کنیم./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet