ایام محرم 1398
1397/01/22 13:27:00
سرویس صحن
در صحن علنی مطرح شد؛

حاجی دلیگانی: وضعیت شهردار تهران در سعدآباد تعیین تکلیف شد/ مطهری: موضوع تغییر شهردار به دادستان ربطی نداشت

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نسبت به حواشی ایجاد شده در خصوص انتخاب شهردار تهران انتقاد کرد و گفت: تعیین تکلیف در سعدآباد صورت گرفته است.
حاجی دلیگانی: وضعیت شهردار تهران در سعدآباد تعیین تکلیف شد/ مطهری: موضوع تغییر شهردار به دادستان ربطی نداشت عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نسبت به حواشی ایجاد شده در خصوص انتخاب شهردار تهران انتقاد کرد و گفت: تعیین تکلیف در سعدآباد صورت گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100050929450.jpg حاجی,دلیگانی:,وضعیت,شهردار,تهران,در,سعدآباد,تعیین,تکلیف,شد/,مطهری:,موضوع,تغییر,شهردار,به,دادستان,ربطی,نداشت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 22 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل57 قانون گفت: طبق بند 7 ماده 22 مطابق با مسئولیتی که مجلس پذیرفته، باید در خصوص تعیین تکلیف موسسات مالی و اعتباری در کنار دو قوه دیگر پاسخگو باشد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید با تشکیل جلسات پی درپی مشکلات موسسات مالی و اعتباری هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود، افزود: افراد بسیاری گرفتار این موسسات هستند و لازم است گزارشی از آخرین وضعیت آنها ارائه شود.

وی با تأکید بر اینکه باید گزارشی از اقدامات انجام شده ظرف 2 ماه گذشته به مردم داده شود، افزود: متأسفانه اکنون بسیاری از افراد سپرده‌گذار تعیین تکلیف نشده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه اکنون به گونه‌ای شده است که ضعف‌هایی که در مدیریت متوجه کارکرد خودمان است متوجه اصل نظام می‌کنیم، تصریح کرد: سوال این است که چرا مطالباتی که باید از سوی ما جواب داده شود بر عهده رهبری گذاشته می‌شود.

حاجی دلیگانی با انتقاد از اینکه مسئولان و سه قوه با انجام ندادن وظایف خود می‌خواهند که حضرت آقا در همه امور کشور ورود داشته باشند، گفت: ما باید یک بار دیگر اصل 113 قانون اساسی را مطالعه کرده و بدانیم که مسئولیت رسیدگی به مشکلات کشور خود ما هستیم.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به حواشی استعفای نجفی از شهرداری تهران گفت:‌ اخیرا نکاتی در خصوص تعیین تکلیف شهردار تهران گفته می‌شود که مثلا حاکمیت نخواسته. چرا اینگونه می گویید؟ اینها عدم شفاف سازی است. بررسی کنند در نشستی که پنجشنبه گذشته در سعدآباد برگزار شده چه کسانی حضور داشتند و چه تصمیماتی گرفته شده است؟ و چرا خط و نشان کشیدند برای شورای شهر تهران و شهردار تهران که چه کسی باید استعفا دهد و چه کسی باید شهردار شود. آنها تعیین تکلیف کردند و بعد برعهده دادستان می گذارند که دادستان دخالت کرده است. این چنین نبوده و در آن جلسه تعیین تکلیف شده است.

علی مطهری که اداره جلسه مجلس را برعهده داشت در پاسخ به اخطار حاجی دلیگانی گفت: آنچه که در پشت پرده بوده و ما اطلاع نداریم بحث دیگری است، ولی اینکه خود دادستان مستقیماً شورای شهر تهران را تهدید می کند که شما نباید به بقای شهردار رای می دادید و شهردار باید دوباره استعفا دهد کار درستی نبود. این موضوع ارتباطی با ایشان نداشت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مسائلی که پشت صحنه است با آنچه در ظاهر و رسانه هاست کاملا متفاوت است. برخی انتقاد داشتند که اینجا جای ورود دادستان نبود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet