هدر موبایل
1397/01/22 13:24:16
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی/ تذکر 9 نماینده درباره تعیین میزان حداقل حقوق کارگران

عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی/ تذکر 9 نماینده درباره تعیین میزان حداقل حقوق کارگران عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101769382936.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی/,تذکر,9,نماینده,درباره,تعیین,میزان,حداقل,حقوق,کارگران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اکبررنجبرزاده در نشست علنی امروز ( چهارشنبه 22 فروردین) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح ذیل قرائت کرد:

حبیب الله دهمرده نماینده زابل به وزیر نیرو دررابطه با عدم انتقال آب دریای عمان برای تامین آب شرب زاهدان و زابل تذکرداد. وی همچنین به رییس جمهور اعزام هیاتی جهت رسیدگی به فاجعه خشکسالی سیستان را تذکر داد.

داوود محمدی نماینده قزوین به وزیر آموزش و پرورش پرداخت سریع مطالبات فرهنگیان و حقوق معوق معلمان و بسته های حمایتی و حق التدرسی را تذکر داد.

سید مصطفی ذوالقدرنماینده میناب و سیده فاطمه ذوالقدر نماینده تهران به وزیرعلوم ضرورت انجام اقدامات لازم برای پذیرش دانشجوی خانم درآموزشکده فنی میناب و تکمیل ساختمان آموزشکده فنی خواهران میناب را تذکر داد.

ناهید تاج الدین نماینده اصفهان به همراه خدیجه ربیعی، طیبه سیاوشی، پروانه سلحشوری، فاطمه ذوالقدر، علی ساری، سکینه الماسی، فریده اولادقباد و حمیده زرآبادی به وزیرتعاون درنظرگرفتن همه نوسانات اقتصادی سال 97 دررابطه با ماده 41 قانون کار و تعیین میزان حداقل حقوق کارگران را تذکر داد.همچنین تاج الدین به وزیرنیرواجرای ماده 36 قانون برنامه ششم به منظور مدیریت بحران آب آشامیدنی دراصفهان را تذکرداد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نمانیده شاهین شهر به وزیرنیرو ضرورت انجام اقدامات فوری برای تامین آب شرب 5 میلیون نفر جمعیت استان اصفهان که با روند فعلی مرداد ماه سال جاری آب خوردن نخواهند داشت را تذکرداد. وی به وزیرنیرو ضرورت رسیدگی به انجام اقدامات فوری برای تامین آب شرب سالم برای شهرهای دولت آباد، شاپورآباد و روستای محسن آباد را تذکرداد.

احمد مرادی نماینده بندرعباس به وزیرکشور بی توجهی به موضوع ارتقاء بخش فین دهستان شمیل شهر پل و بخش کاوان درقشم را تذکر داد. وی به وزیرآموزش و پرورش افزایش کلاس های درحال تخریب مدارس دراستان هرمزگان را تذکرداد.

علی ساری نماینده اهواز به وزیر آموزش و پرورش اهمال و عدم رسیدگی به آموزش و پرورش دراستان خوزستان را تذکر داد.

سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین به رییس جمهور تامین اعتبارات و پرداخت مطالبات فرهنگیان و معوقات معلمان را تذکرداد. وی به رییس جمهور تصمیم و سیاستگذاری جهت افزایش امتیازات و فوق  العاده شغل معلمان تا 50 درصد را تذکر داد.

حیدرعلی عابدی نماینده اصفهان به اتفاق 23 نفراز نمایندگان به وزیر بهداشت و درمان عدم حضورپزشکان متخصص درساعات غیراداری و تعطیلات درمراکز درمانی و عدم رعایت نسبت پرستار به تخت بیمارستانی و جمعیت  را تذکر دادند.

نبی هزار جریبی نماینده مردم گرگان به وزیر نیرو درخصوص اینکه سد وشون پی را دریابند چراکه کشاورزی این منطقه در حال نابودی است، و به وزیر آموزش و پرروش درخصوص تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس آموزش و پرورش و تذکر به وزیر تعاون درخصوص افزایش سطح زیرکشت خرید توتون تذکر داد. وی همچنین از وزیر راه شهرسازی به دلیل احداث دور برگردان‌های استاندارد در شرق و غرب گرگان و زیرگذر نو ده ملک تشکر کرد.

علی کرد نماینده مردم خاش به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص اینکه دامداران شهرستان‌های حوزه‌های انتخابیه برای تهیه علوفه و نگهداری دام‌ها با بحران جدی رو به رو هستند، تذکر داد.

قاضی پور، محجوب، فرهنگی و رنجبرزاده نماینده‌های مردم ارومیه، تهران، تبریز و اسدآباد به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه با استمرار تاخیر پروازها و خودداری شرکت‌های هواپیمایی در پرداخت جریمه تاخیر، اقدام لازم برای حمایت از  مسافران بی‌دفاع در مقابل تمرد شرکت‌های هواپیمایی و ارائه گزارش تاخیر از  15اسفند 96 تا 15 فروردین 97 به مجلس شورای اسلامی تذکر دادند.

نظر افضلی نماینده مردم نهبندان به وزیر کشاورزی درخصوص عدم چاره‌اندیشی جهت تامین آب و علوفه دام سبک و سنگین دامداران حوزه انتخابیه که موجب بیکاری تعداد زیادی از دامداران منطقه شده است، تذکر داد.

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد به وزیر کشور درخصوص اینکه شورای  شهر بروجرد در دفترچه عوارض محلی سال 97 عوارض ورود دام به کشتارگاه بروجرد را افزایش داده، این در حالی است که در شرایط امروز اقتصادی افزایش عوارض به مصلحت نیست ضمن آنکه مجلس در بودجه سال جاری با افزایش هزینه‌های حامل‌های انرژی نیز مخالفت کرده است لذا لازم است کمک‌های با ملی به شهرداری بروجرد از هر گونه افزایش قیمت عوارض به ویژه عوارض دام در کشتارگاه جلوگیری شود، تذکر داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet