هدر موبایل
1397/01/25 08:00:00
سرویس سیاسی
کوهکن:

مسائل کم آبی کشور امنیتی نیست/ واقعیت به طور شفاف باید به مردم گفته شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی، معتقد است: مسائل کم آبی کشور امنیتی نیست و این واقعیت به طور شفاف باید به مردم گفته شود.
مسائل کم آبی کشور امنیتی نیست/ واقعیت به طور شفاف باید به مردم گفته شود عضو فراکسیون نمایندگان ولایی، معتقد است: مسائل کم آبی کشور امنیتی نیست و این واقعیت به طور شفاف باید به مردم گفته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109150009590.jpg مسائل,کم,آبی,کشور,امنیتی,نیست/,واقعیت,به,طور,شفاف,باید,به,مردم,گفته,شود Icana

محسن کوهکن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خبرگزاری خانه ملت، در خصوص بحران آب و اینکه تا چه میزان بحران آب به مسئله امنیتی تبدیل شده است، گفت: در جلسه غیرعلنی مجلس در مورد موضوع کم آبی گزارش‌هایی توسط مقامات دولتی ارایه شد و به بخش امنیتی این موضوع کمتر پرداخته شد، مسائل امنیتی زمانی رخ می‌دهد که منابع در اختیار بوده اما برای انتقال و تخصیص مشکل بروز پیدا کند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کم آبی مهم‌ترین مشکل فعلی کشور است، تصریح کرد: کم آبی در حوزه‌های مختلف به نوعی است که از میانگین 50 ساله نیز کاهش یافتیم، البته با این حال در خصوص انتقال آب شرب همه استان‌ها و مردم کوتاهی نکردند و اصرار بر قطع انتقال آب از برخی استان‌های پر آب جز مصرف آب شرب نیز وجود دارد.

کوهکن افزود: مسائل کم آبی کشور امنیتی نیست و این واقعیت به طور شفاف باید به مردم گفته شود، از سوی دیگر مدیریت منابع آبی در اولویت قرار گیرد تا تبعیض در تخصیص و انتقال مرتفع شود.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مشکل بحران آبی مرتبط با کشورهای همسایه موضوع دیگری است که نمایندگان مجلس نیز به آن اشاره داشتند، این حوزه با مسائل داخلی بحران آب نباید یکسان در نظر گرفته شود لذا بر مبنای قواعد بین‌المللی ناظر و حاکم بین کشوری در حوزه آب است که توسط وزارت امور خارجه باید پیگیری شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet