ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/01/22 16:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
قاسمی:

رژیم آل سلمان نگاهی به سرنوشت صدام داشته باشد

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه ملت های منطقه نقش عربستان را در تولید و ترویج افراطی گری فراموش نمی کنند، گفت: رژیم آل سلمان نگاهی دوباره و از سرتدبیر به سرنوشت دوست و هم پیمان خود یعنی صدام داشته باشد.
رژیم آل سلمان نگاهی به سرنوشت صدام داشته باشد سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه ملت های منطقه نقش عربستان را در تولید و ترویج افراطی گری فراموش نمی کنند، گفت: رژیم آل سلمان نگاهی دوباره و از سرتدبیر به سرنوشت دوست و هم پیمان خود یعنی صدام داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105863890695.jpg رژیم,آل,سلمان,نگاهی,به,سرنوشت,صدام,داشته,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی در واکنش به اظهارات ضدایرانی ولیعهد و وزیر امور خارجه عربستان سعودی در سفر به فرانسه گفت: کسانی که نام خود و کشورشان را در لیست متجاوزان و جنایتکاران منطقه ثبت کرده اند و در ردیف دیکتاتورهای متجاوز و جنایتکاری چون صدام قرار گرفته اند، باید بدانند که با طرح ادعاهای بی پایه و اساس علیه ایران، نمی توانند واقعیات را نادیده بگیرند.

وی اضافه کرد: ملت های منطقه نقش عربستان سعودی را در تولید، ترویج و تسلیح افراط گرایان خشونت طلب و تروریست را که در ادوار مختلف و با عناوین گوناگون همچون القاعده و داعش و گروه های مشابه، جنایات و فجایع انسانی بی شماری در برخی از کشورهای همسایه، منطقه و جهان مرتکب شده اند، فراموش نخواهند کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: اگر امروز به هر دلیل رژیم آل سلمان نیازمند تغییر فصلی چهره و استتار کارنامه تاریک خود در این برهه از زمان باشند و به حکم اضطرار و با صرف میلیاردها دلار، دل در گرو خرید حمایت های برخی کشورهای فرامنطقه دارند، باید نگاهی دوباره و از سر تدبیر به تاریخ نه چندان دور منطقه و بویژه سرنوشت دوست و هم پیمان منطقه ای خود یعنی صدام، داشته باشند.

وی تصریح کرد: سرنوشت محتوم آل سلمان با این نوع نگاه و فرافکنی و خرید امنیت و حمایت از دیگران و پشتیبانی از گروه های تروریستی تغییری نخواهد کرد.

قاسمی افزود: حکام کنونی عربستان خود را در کنار رژیم صهیونیستی تبدیل به نماد تجاوز و جنایت در خاورمیانه کرده اند و با دخالت در امور داخلی دیگر کشورهای منطقه، به بی ثباتی و معضلات و مصائب منطقه می افزایند. 

سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: برخی سران عربستان سعودی در گذشته و حال، با سیاست های ناپخته و اشتباه از جمله حمایت بی چون و چرا از صدام، ایجاد، هدایت و حمایت از القاعده، زایش داعش و دیگر گروه های تروریستی، تجاوز به یمن و اینک تلاش خفت بار برای اتحاد و هم پیمانی با رژیم صهیونیستی، غرب آسیا را با بحران ها، تنش ها، بی ثباتی ها و جنگ های مستمر و طولانی رو به رو کرده اند. 

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان گفت: امیدواریم مقامات فرانسوی در گفت وگوهای خود با مقامات سعودی، آموخته ها و عبرت های برجای مانده از سرنوشت متجاوزین و دیکتاتورهای پیشین منطقه را به مهمانان خود یادآور شده باشند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet