هدر موبایل
1397/01/22 17:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
روزنامه «هندو» نوشت؛

موافقت ایران با برداشت گاز از «فرزاد بی» توسط هندی‌ها

ایران شرط برداشت گاز تولیدی در میدان «فرزاد بی» توسط شرکت نفتی هندی را پذیرفت. پیش‌تر ایران اعطای امتیاز توسعه «فرزاد بی» را مشروط به خرید گاز تولیدی توسط شرکت هندی کرده بود.
موافقت ایران با برداشت گاز از «فرزاد بی» توسط هندی‌ها ایران شرط برداشت گاز تولیدی در میدان «فرزاد بی» توسط شرکت نفتی هندی را پذیرفت. پیش‌تر ایران اعطای امتیاز توسعه «فرزاد بی» را مشروط به خرید گاز تولیدی توسط شرکت هندی کرده بود. https://cdn.icana.ir/d/019/45903.jpg موافقت,ایران,با,برداشت,گاز,از,«فرزاد,بی»,توسط,هندی‌ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از «هندو»، ایران پذیرفت گاز تولیدی در میدان گازی «فرزاد بی‌» که توسط شرکت «ویدش» هندوستان استخراج می‌شود را برداشت کند. با این وجود اختلافات هنوز بر سر بازگشت سرمایه تولیدی توسط این شرکت هندی به قوت خود باقی است. 

بر اساس این گزارش، ایران پیش‌تر اعطای حق توسعه فرزاد بی‌ به شرکت «او وی‌ای» هند را مشروط به خرید همه گاز تولید شده با نرخ صادرات گاز مایع کرده بود که به معنای سرمایه‌گذاری ۱۱ میلیارد دلاری در اولین مرحله توسعه میدان گازی و سپس ایجاد تاسیسات تبدیل این گاز، به گاز مایع برای انتقال به هند بود. 

به گزارش ایلنا، به گفته یک منبع آگاه از این تحولات، این فرآیند از نظر طرف هندی بسیار هزینه‌بر بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet